Sparta bezorgt VVV elfde nederlaag op rij
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich officieel veilig gespeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk Fraser bezorgde het tegen degradatie strijdende VVV-Venlo voor 2000 toeschouwers op Het Kasteel de elfde nederlaag op rij: 2-0. VVV staat op de zestiende plaats en kan zondag gepasseerd worden door FC Emmen.
Het ontslag van trainer Hans de Koning en het aanstellen van Jos Luhukay hebben VVV niet de ommekeer bezorgd waar de clubleiding op hoopte. De club uit Venlo is bezig aan de slechtste reeks ooit op het hoogste niveau. De laatste keer dat VVV punten pakte, was eind januari tegen Vitesse (4-1).
De man die toen alle doelpunten maakte, Georgios Giakoumakis, ontbrak tegen Sparta vanwege een schorsing. Jafar Arias nam in de spits de plek over van de topscorer van de Eredivisie (24 treffers).
De thuisploeg kwam enkele minuten voor rust enigszins gelukkig op voorsprong. VVV-keeper Thorsten Kirschbaum was kansloos omdat het afstandsschot van Laros Duarte via de rug van verdediger Tristan Dekker van richting werd veranderd. Bryan Smeets besliste het duel halverwege de tweede helft op aangeven van Abdou Harroui. Sparta is met 37 punten zeker van een langer verblijf op het hoogste niveau en heeft zelfs uitzicht op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
15 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
19 uur geleden