Sparta bezorgt VVV elfde nederlaag op rij
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich officieel veilig gespeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk Fraser bezorgde het tegen degradatie strijdende VVV-Venlo voor 2000 toeschouwers op Het Kasteel de elfde nederlaag op rij: 2-0. VVV staat op de zestiende plaats en kan zondag gepasseerd worden door FC Emmen.
Het ontslag van trainer Hans de Koning en het aanstellen van Jos Luhukay hebben VVV niet de ommekeer bezorgd waar de clubleiding op hoopte. De club uit Venlo is bezig aan de slechtste reeks ooit op het hoogste niveau. De laatste keer dat VVV punten pakte, was eind januari tegen Vitesse (4-1).
De man die toen alle doelpunten maakte, Georgios Giakoumakis, ontbrak tegen Sparta vanwege een schorsing. Jafar Arias nam in de spits de plek over van de topscorer van de Eredivisie (24 treffers).
De thuisploeg kwam enkele minuten voor rust enigszins gelukkig op voorsprong. VVV-keeper Thorsten Kirschbaum was kansloos omdat het afstandsschot van Laros Duarte via de rug van verdediger Tristan Dekker van richting werd veranderd. Bryan Smeets besliste het duel halverwege de tweede helft op aangeven van Abdou Harroui. Sparta is met 37 punten zeker van een langer verblijf op het hoogste niveau en heeft zelfs uitzicht op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
29 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
17 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
17 uur geleden