
Sparta bezorgt VVV elfde nederlaag op rij
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich officieel veilig gespeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk Fraser bezorgde het tegen degradatie strijdende VVV-Venlo voor 2000 toeschouwers op Het Kasteel de elfde nederlaag op rij: 2-0. VVV staat op de zestiende plaats en kan zondag gepasseerd worden door FC Emmen.
Het ontslag van trainer Hans de Koning en het aanstellen van Jos Luhukay hebben VVV niet de ommekeer bezorgd waar de clubleiding op hoopte. De club uit Venlo is bezig aan de slechtste reeks ooit op het hoogste niveau. De laatste keer dat VVV punten pakte, was eind januari tegen Vitesse (4-1).
De man die toen alle doelpunten maakte, Georgios Giakoumakis, ontbrak tegen Sparta vanwege een schorsing. Jafar Arias nam in de spits de plek over van de topscorer van de Eredivisie (24 treffers).
De thuisploeg kwam enkele minuten voor rust enigszins gelukkig op voorsprong. VVV-keeper Thorsten Kirschbaum was kansloos omdat het afstandsschot van Laros Duarte via de rug van verdediger Tristan Dekker van richting werd veranderd. Bryan Smeets besliste het duel halverwege de tweede helft op aangeven van Abdou Harroui. Sparta is met 37 punten zeker van een langer verblijf op het hoogste niveau en heeft zelfs uitzicht op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/DPA) - Het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland heeft na de groepsfase al een bezoekersrecord gevestigd. De Europese voetbalbond UEFA telde meer dan 460.000 toeschouwers in de 24 gespeelde wedstrijden en zoveel waren er niet eerder op een EK.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).
16 uur geledenBASEL (ANP) - Daniƫlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
19 uur geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
19 uur geleden