Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)
ARNHEM (ANP) - Sparta heeft het tegen degradatie vechtende Vitesse in Arnhem een ruime nederlaag bezorgd. De Rotterdammers wonnen met 4-1 in de Gelredome. Met nog maar zes wedstrijden te spelen heeft Vitesse 5 punten minder dan Excelsior, dat zestiende staat in de Eredivisie en dinsdagavond tegen koploper PSV speelt. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Na 43 minuten leidde Sparta al met 3-0, na doelpunten van Shunsuke Mito, Pelle Clement en Koki Saito. In de blessuretijd van de eerste helft deed Vitesse wat terug via een kopbal van Kacper Kozlowski, maar in de tweede helft kwam Sparta niet in de problemen. Na een klein uur maakte verdediger Mike Eerdhuijzen met een harde kopbal de 1-4 voor Sparta.
Kort daarna kreeg Sparta een penalty om hands van Nicolas Isimat-Mirin, maar een vijfde tegendoelpunt bleef de Arnhemmers bespaard. Scheidsrechter Edwin van de Graaf kende na het zien van de beelden toch geen strafschop toe. Ook in de extra tijd kreeg Sparta na het raadplegen van de VAR geen penalty.
Bleven aanmoedigen
In de slotfase en na afloop was er sprake van berusting in de Gelredome. Ondanks de kansloze nederlaag sprongen de fans van Vitesse op de tribunes en bleven ze de ploeg aanmoedigen.
Vitesse - dat dit seizoen pas vier keer heeft gewonnen - speelt tijdens de laatste speelrondes nog tegen NEC, PSV, Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
11 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
22 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden