Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)
ARNHEM (ANP) - Sparta heeft het tegen degradatie vechtende Vitesse in Arnhem een ruime nederlaag bezorgd. De Rotterdammers wonnen met 4-1 in de Gelredome. Met nog maar zes wedstrijden te spelen heeft Vitesse 5 punten minder dan Excelsior, dat zestiende staat in de Eredivisie en dinsdagavond tegen koploper PSV speelt. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Na 43 minuten leidde Sparta al met 3-0, na doelpunten van Shunsuke Mito, Pelle Clement en Koki Saito. In de blessuretijd van de eerste helft deed Vitesse wat terug via een kopbal van Kacper Kozlowski, maar in de tweede helft kwam Sparta niet in de problemen. Na een klein uur maakte verdediger Mike Eerdhuijzen met een harde kopbal de 1-4 voor Sparta.
Kort daarna kreeg Sparta een penalty om hands van Nicolas Isimat-Mirin, maar een vijfde tegendoelpunt bleef de Arnhemmers bespaard. Scheidsrechter Edwin van de Graaf kende na het zien van de beelden toch geen strafschop toe. Ook in de extra tijd kreeg Sparta na het raadplegen van de VAR geen penalty.
Bleven aanmoedigen
In de slotfase en na afloop was er sprake van berusting in de Gelredome. Ondanks de kansloze nederlaag sprongen de fans van Vitesse op de tribunes en bleven ze de ploeg aanmoedigen.
Vitesse - dat dit seizoen pas vier keer heeft gewonnen - speelt tijdens de laatste speelrondes nog tegen NEC, PSV, Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax.
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
9 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
22 uur geleden