Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)
ARNHEM (ANP) - Sparta heeft het tegen degradatie vechtende Vitesse in Arnhem een ruime nederlaag bezorgd. De Rotterdammers wonnen met 4-1 in de Gelredome. Met nog maar zes wedstrijden te spelen heeft Vitesse 5 punten minder dan Excelsior, dat zestiende staat in de Eredivisie en dinsdagavond tegen koploper PSV speelt. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Na 43 minuten leidde Sparta al met 3-0, na doelpunten van Shunsuke Mito, Pelle Clement en Koki Saito. In de blessuretijd van de eerste helft deed Vitesse wat terug via een kopbal van Kacper Kozlowski, maar in de tweede helft kwam Sparta niet in de problemen. Na een klein uur maakte verdediger Mike Eerdhuijzen met een harde kopbal de 1-4 voor Sparta.
Kort daarna kreeg Sparta een penalty om hands van Nicolas Isimat-Mirin, maar een vijfde tegendoelpunt bleef de Arnhemmers bespaard. Scheidsrechter Edwin van de Graaf kende na het zien van de beelden toch geen strafschop toe. Ook in de extra tijd kreeg Sparta na het raadplegen van de VAR geen penalty.
Bleven aanmoedigen
In de slotfase en na afloop was er sprake van berusting in de Gelredome. Ondanks de kansloze nederlaag sprongen de fans van Vitesse op de tribunes en bleven ze de ploeg aanmoedigen.
Vitesse - dat dit seizoen pas vier keer heeft gewonnen - speelt tijdens de laatste speelrondes nog tegen NEC, PSV, Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
19 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
18 uur geleden