Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)

Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)

ARNHEM (ANP) - Sparta heeft het tegen degradatie vechtende Vitesse in Arnhem een ruime nederlaag bezorgd. De Rotterdammers wonnen met 4-1 in de Gelredome. Met nog maar zes wedstrijden te spelen heeft Vitesse 5 punten minder dan Excelsior, dat zestiende staat in de Eredivisie en dinsdagavond tegen koploper PSV speelt. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.

Na 43 minuten leidde Sparta al met 3-0, na doelpunten van Shunsuke Mito, Pelle Clement en Koki Saito. In de blessuretijd van de eerste helft deed Vitesse wat terug via een kopbal van Kacper Kozlowski, maar in de tweede helft kwam Sparta niet in de problemen. Na een klein uur maakte verdediger Mike Eerdhuijzen met een harde kopbal de 1-4 voor Sparta.

Kort daarna kreeg Sparta een penalty om hands van Nicolas Isimat-Mirin, maar een vijfde tegendoelpunt bleef de Arnhemmers bespaard. Scheidsrechter Edwin van de Graaf kende na het zien van de beelden toch geen strafschop toe. Ook in de extra tijd kreeg Sparta na het raadplegen van de VAR geen penalty.

Bleven aanmoedigen

In de slotfase en na afloop was er sprake van berusting in de Gelredome. Ondanks de kansloze nederlaag sprongen de fans van Vitesse op de tribunes en bleven ze de ploeg aanmoedigen.

Vitesse - dat dit seizoen pas vier keer heeft gewonnen - speelt tijdens de laatste speelrondes nog tegen NEC, PSV, Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

1 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

1 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

2 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

18 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

19 uur geleden