Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)

Sparta bezorgt Vitesse in Arnhem ruime nederlaag (1-4)

ARNHEM (ANP) - Sparta heeft het tegen degradatie vechtende Vitesse in Arnhem een ruime nederlaag bezorgd. De Rotterdammers wonnen met 4-1 in de Gelredome. Met nog maar zes wedstrijden te spelen heeft Vitesse 5 punten minder dan Excelsior, dat zestiende staat in de Eredivisie en dinsdagavond tegen koploper PSV speelt. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.

Na 43 minuten leidde Sparta al met 3-0, na doelpunten van Shunsuke Mito, Pelle Clement en Koki Saito. In de blessuretijd van de eerste helft deed Vitesse wat terug via een kopbal van Kacper Kozlowski, maar in de tweede helft kwam Sparta niet in de problemen. Na een klein uur maakte verdediger Mike Eerdhuijzen met een harde kopbal de 1-4 voor Sparta.

Kort daarna kreeg Sparta een penalty om hands van Nicolas Isimat-Mirin, maar een vijfde tegendoelpunt bleef de Arnhemmers bespaard. Scheidsrechter Edwin van de Graaf kende na het zien van de beelden toch geen strafschop toe. Ook in de extra tijd kreeg Sparta na het raadplegen van de VAR geen penalty.

Bleven aanmoedigen

In de slotfase en na afloop was er sprake van berusting in de Gelredome. Ondanks de kansloze nederlaag sprongen de fans van Vitesse op de tribunes en bleven ze de ploeg aanmoedigen.

Vitesse - dat dit seizoen pas vier keer heeft gewonnen - speelt tijdens de laatste speelrondes nog tegen NEC, PSV, Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

2 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

2 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

5 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

7 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

22 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

22 uur geleden