Sparta benoemt oude bekende Steijn tot nieuwe hoofdtrainer
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Maurice Steijn opnieuw aangesteld als hoofdtrainer. De 50-jarige Hagenaar was tussen 2022 en 2023 ook al trainer op Het Kasteel. Vorig jaar ging hij aan de slag bij Ajax.
Steijn is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Jeroen Rijsdijk. Dat ontslag volgde een dag na de moeizame zege in de KNVB-beker op de amateurs van Hercules. De beslissing viel pas in de verlenging: 1-6.
"Ik kijk terug op een geweldige eerste periode bij Sparta. Ik ben blij terug te zijn bij deze club, die de laatste jaren flinke stappen heeft gezet. De warmte die ik voelde bij Sparta tijdens mijn trainerschap is nog steeds aanwezig. Daarom voelt het goed om terug te zijn en met elkaar een maximale prestatie te leveren", aldus Steijn op de website van de club.
Tussen het ontslag van Rijsdijk en de aanstelling van Steijn zit maar anderhalve dag. "We hebben vrijdagmiddag met Maurice contact gelegd en diezelfde avond een afspraak gemaakt om bij elkaar te komen. Maurice kent de mogelijkheden van Sparta en omgekeerd waardoor we snel tot overeenstemming konden komen", aldus technisch directeur Gerard Nijkamp.
Steijn tekent een contract tot het einde van het seizoen en begint maandag aan zijn tweede periode op Het Kasteel. Sparta speelt zondagmiddag thuis tegen FC Utrecht. Dan staat assistent Nourdin Boukhari als interim-trainer voor de groep.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
1 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
9 uur geleden