Sparta benoemt oude bekende Steijn tot nieuwe hoofdtrainer
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Maurice Steijn opnieuw aangesteld als hoofdtrainer. De 50-jarige Hagenaar was tussen 2022 en 2023 ook al trainer op Het Kasteel. Vorig jaar ging hij aan de slag bij Ajax.
Steijn is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Jeroen Rijsdijk. Dat ontslag volgde een dag na de moeizame zege in de KNVB-beker op de amateurs van Hercules. De beslissing viel pas in de verlenging: 1-6.
"Ik kijk terug op een geweldige eerste periode bij Sparta. Ik ben blij terug te zijn bij deze club, die de laatste jaren flinke stappen heeft gezet. De warmte die ik voelde bij Sparta tijdens mijn trainerschap is nog steeds aanwezig. Daarom voelt het goed om terug te zijn en met elkaar een maximale prestatie te leveren", aldus Steijn op de website van de club.
Tussen het ontslag van Rijsdijk en de aanstelling van Steijn zit maar anderhalve dag. "We hebben vrijdagmiddag met Maurice contact gelegd en diezelfde avond een afspraak gemaakt om bij elkaar te komen. Maurice kent de mogelijkheden van Sparta en omgekeerd waardoor we snel tot overeenstemming konden komen", aldus technisch directeur Gerard Nijkamp.
Steijn tekent een contract tot het einde van het seizoen en begint maandag aan zijn tweede periode op Het Kasteel. Sparta speelt zondagmiddag thuis tegen FC Utrecht. Dan staat assistent Nourdin Boukhari als interim-trainer voor de groep.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
39 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
6 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
22 uur geleden