Sparta benoemt oude bekende Steijn tot nieuwe hoofdtrainer
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Maurice Steijn opnieuw aangesteld als hoofdtrainer. De 50-jarige Hagenaar was tussen 2022 en 2023 ook al trainer op Het Kasteel. Vorig jaar ging hij aan de slag bij Ajax.
Steijn is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Jeroen Rijsdijk. Dat ontslag volgde een dag na de moeizame zege in de KNVB-beker op de amateurs van Hercules. De beslissing viel pas in de verlenging: 1-6.
"Ik kijk terug op een geweldige eerste periode bij Sparta. Ik ben blij terug te zijn bij deze club, die de laatste jaren flinke stappen heeft gezet. De warmte die ik voelde bij Sparta tijdens mijn trainerschap is nog steeds aanwezig. Daarom voelt het goed om terug te zijn en met elkaar een maximale prestatie te leveren", aldus Steijn op de website van de club.
Tussen het ontslag van Rijsdijk en de aanstelling van Steijn zit maar anderhalve dag. "We hebben vrijdagmiddag met Maurice contact gelegd en diezelfde avond een afspraak gemaakt om bij elkaar te komen. Maurice kent de mogelijkheden van Sparta en omgekeerd waardoor we snel tot overeenstemming konden komen", aldus technisch directeur Gerard Nijkamp.
Steijn tekent een contract tot het einde van het seizoen en begint maandag aan zijn tweede periode op Het Kasteel. Sparta speelt zondagmiddag thuis tegen FC Utrecht. Dan staat assistent Nourdin Boukhari als interim-trainer voor de groep.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
45 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
22 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geleden