Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta benoemt oude bekende Steijn tot nieuwe hoofdtrainer

Sparta benoemt oude bekende Steijn tot nieuwe hoofdtrainer

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Maurice Steijn opnieuw aangesteld als hoofdtrainer. De 50-jarige Hagenaar was tussen 2022 en 2023 ook al trainer op Het Kasteel. Vorig jaar ging hij aan de slag bij Ajax.

Steijn is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Jeroen Rijsdijk. Dat ontslag volgde een dag na de moeizame zege in de KNVB-beker op de amateurs van Hercules. De beslissing viel pas in de verlenging: 1-6.

"Ik kijk terug op een geweldige eerste periode bij Sparta. Ik ben blij terug te zijn bij deze club, die de laatste jaren flinke stappen heeft gezet. De warmte die ik voelde bij Sparta tijdens mijn trainerschap is nog steeds aanwezig. Daarom voelt het goed om terug te zijn en met elkaar een maximale prestatie te leveren", aldus Steijn op de website van de club.

Tussen het ontslag van Rijsdijk en de aanstelling van Steijn zit maar anderhalve dag. "We hebben vrijdagmiddag met Maurice contact gelegd en diezelfde avond een afspraak gemaakt om bij elkaar te komen. Maurice kent de mogelijkheden van Sparta en omgekeerd waardoor we snel tot overeenstemming konden komen", aldus technisch directeur Gerard Nijkamp.

Steijn tekent een contract tot het einde van het seizoen en begint maandag aan zijn tweede periode op Het Kasteel. Sparta speelt zondagmiddag thuis tegen FC Utrecht. Dan staat assistent Nourdin Boukhari als interim-trainer voor de groep.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië ontslaat bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.

20 minuten geleden
PSG wint eerste stadsderby tegen Paris FC na 53 jaar

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.

10 uur geleden
Internazionale pakt koppositie met zege op Bologna

MILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).

10 uur geleden
Geblesseerde Ounahi speelt niet meer voor Marokko op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.

12 uur geleden
Manchester City verspeelt in blessuretijd zege tegen Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.

12 uur geleden
Fan overlijdt vlak voor aftrap van Leeds tegen Manchester United

LEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.

14 uur geleden
Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.

14 uur geleden