Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

ALKMAAR (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds 21 september een zege behaald in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn won verrassend met 2-1 bij AZ. Het betekende de eerste competitiezege voor de coach die op 2 november in dienst trad. Sparta staat na twintig wedstrijden met 17 punten op de zestiende plaats.

Sparta kwam via een doelpunt van Shunsuke Mito op voorsprong. De Japanner werkte de bal in de 72e minuut achter AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. In een hectische slotfase kwam AZ eerst in de blessuretijd via Mexx Meerdink op gelijke hoogte, maar Arno Verschueren zorgde met een raak schot in de 95e minuut alsnog voor de zege voor Sparta.

Steijn was na afloop zichtbaar gelukkig met de overwinning. "Het moest een keer de goede kant op vallen. We hadden dit heel hard nodig", zei de coach van Sparta bij ESPN met een brede lach op zijn gezicht. "De zege kwam van diep. Het zorgt dan voor emotie. En dat hoort ook bij mij."

Afloop

Sparta-doelman Nick Olij sprak na afloop voor de camera van "gestolen punten". De wijze waarop Sparta won maakte hem echter niet minder blij. "We hebben eindelijk weer eens drie punten", verzuchtte de keeper die in het verleden bij AZ onder contract stond. "Dit maakt ons heel gelukkig. De euforie is groot. Vandaag was de teamgeest geweldig." AZ-captain Jordy Clasie vond dat zijn ploeg de nederlaag over zichzelf had afgeroepen. "We kunnen dit onszelf aanrekenen. We hebben ondermaats gepresteerd", zei hij bij ESPN.

AZ bleef door de nederlaag op de zesde plaats staan met 7 punten achterstand op de nummer 4 FC Utrecht, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde bij Heracles.

Meer uit Voetbal

Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

42 minuten geleden
Wereldvoetbalbond geeft Amerikaanse president Trump vredesprijs

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.

43 minuten geleden
Bondscoaches Koeman en Advocaat in Kennedy Center voor loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.

58 minuten geleden
WK-deelnemers onder extreme veiligheidsmaatregelen naar loting

WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.

2 uur geleden
Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

5 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

6 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

6 uur geleden