Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september
ALKMAAR (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds 21 september een zege behaald in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn won verrassend met 2-1 bij AZ. Het betekende de eerste competitiezege voor de coach die op 2 november in dienst trad. Sparta staat na twintig wedstrijden met 17 punten op de zestiende plaats.
Sparta kwam via een doelpunt van Shunsuke Mito op voorsprong. De Japanner werkte de bal in de 72e minuut achter AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. In een hectische slotfase kwam AZ eerst in de blessuretijd via Mexx Meerdink op gelijke hoogte, maar Arno Verschueren zorgde met een raak schot in de 95e minuut alsnog voor de zege voor Sparta.
Steijn was na afloop zichtbaar gelukkig met de overwinning. "Het moest een keer de goede kant op vallen. We hadden dit heel hard nodig", zei de coach van Sparta bij ESPN met een brede lach op zijn gezicht. "De zege kwam van diep. Het zorgt dan voor emotie. En dat hoort ook bij mij."
Afloop
Sparta-doelman Nick Olij sprak na afloop voor de camera van "gestolen punten". De wijze waarop Sparta won maakte hem echter niet minder blij. "We hebben eindelijk weer eens drie punten", verzuchtte de keeper die in het verleden bij AZ onder contract stond. "Dit maakt ons heel gelukkig. De euforie is groot. Vandaag was de teamgeest geweldig." AZ-captain Jordy Clasie vond dat zijn ploeg de nederlaag over zichzelf had afgeroepen. "We kunnen dit onszelf aanrekenen. We hebben ondermaats gepresteerd", zei hij bij ESPN.
AZ bleef door de nederlaag op de zesde plaats staan met 7 punten achterstand op de nummer 4 FC Utrecht, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde bij Heracles.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
20 uur geleden