Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september
ALKMAAR (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds 21 september een zege behaald in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn won verrassend met 2-1 bij AZ. Het betekende de eerste competitiezege voor de coach die op 2 november in dienst trad. Sparta staat na twintig wedstrijden met 17 punten op de zestiende plaats.
Sparta kwam via een doelpunt van Shunsuke Mito op voorsprong. De Japanner werkte de bal in de 72e minuut achter AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. In een hectische slotfase kwam AZ eerst in de blessuretijd via Mexx Meerdink op gelijke hoogte, maar Arno Verschueren zorgde met een raak schot in de 95e minuut alsnog voor de zege voor Sparta.
Steijn was na afloop zichtbaar gelukkig met de overwinning. "Het moest een keer de goede kant op vallen. We hadden dit heel hard nodig", zei de coach van Sparta bij ESPN met een brede lach op zijn gezicht. "De zege kwam van diep. Het zorgt dan voor emotie. En dat hoort ook bij mij."
Afloop
Sparta-doelman Nick Olij sprak na afloop voor de camera van "gestolen punten". De wijze waarop Sparta won maakte hem echter niet minder blij. "We hebben eindelijk weer eens drie punten", verzuchtte de keeper die in het verleden bij AZ onder contract stond. "Dit maakt ons heel gelukkig. De euforie is groot. Vandaag was de teamgeest geweldig." AZ-captain Jordy Clasie vond dat zijn ploeg de nederlaag over zichzelf had afgeroepen. "We kunnen dit onszelf aanrekenen. We hebben ondermaats gepresteerd", zei hij bij ESPN.
AZ bleef door de nederlaag op de zesde plaats staan met 7 punten achterstand op de nummer 4 FC Utrecht, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde bij Heracles.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
8 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
10 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
11 uur geleden