Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

ALKMAAR (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds 21 september een zege behaald in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn won verrassend met 2-1 bij AZ. Het betekende de eerste competitiezege voor de coach die op 2 november in dienst trad. Sparta staat na twintig wedstrijden met 17 punten op de zestiende plaats.

Sparta kwam via een doelpunt van Shunsuke Mito op voorsprong. De Japanner werkte de bal in de 72e minuut achter AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. In een hectische slotfase kwam AZ eerst in de blessuretijd via Mexx Meerdink op gelijke hoogte, maar Arno Verschueren zorgde met een raak schot in de 95e minuut alsnog voor de zege voor Sparta.

Steijn was na afloop zichtbaar gelukkig met de overwinning. "Het moest een keer de goede kant op vallen. We hadden dit heel hard nodig", zei de coach van Sparta bij ESPN met een brede lach op zijn gezicht. "De zege kwam van diep. Het zorgt dan voor emotie. En dat hoort ook bij mij."

Afloop

Sparta-doelman Nick Olij sprak na afloop voor de camera van "gestolen punten". De wijze waarop Sparta won maakte hem echter niet minder blij. "We hebben eindelijk weer eens drie punten", verzuchtte de keeper die in het verleden bij AZ onder contract stond. "Dit maakt ons heel gelukkig. De euforie is groot. Vandaag was de teamgeest geweldig." AZ-captain Jordy Clasie vond dat zijn ploeg de nederlaag over zichzelf had afgeroepen. "We kunnen dit onszelf aanrekenen. We hebben ondermaats gepresteerd", zei hij bij ESPN.

AZ bleef door de nederlaag op de zesde plaats staan met 7 punten achterstand op de nummer 4 FC Utrecht, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde bij Heracles.

Meer uit Voetbal

Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

1 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

1 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

1 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

1 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

2 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

2 uur geleden
Feyenoord knokt zich met gelijkspel naar winterstop

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.

3 uur geleden