Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

Sparta behaalt bij AZ eerste zege sinds september

ALKMAAR (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds 21 september een zege behaald in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn won verrassend met 2-1 bij AZ. Het betekende de eerste competitiezege voor de coach die op 2 november in dienst trad. Sparta staat na twintig wedstrijden met 17 punten op de zestiende plaats.

Sparta kwam via een doelpunt van Shunsuke Mito op voorsprong. De Japanner werkte de bal in de 72e minuut achter AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. In een hectische slotfase kwam AZ eerst in de blessuretijd via Mexx Meerdink op gelijke hoogte, maar Arno Verschueren zorgde met een raak schot in de 95e minuut alsnog voor de zege voor Sparta.

Steijn was na afloop zichtbaar gelukkig met de overwinning. "Het moest een keer de goede kant op vallen. We hadden dit heel hard nodig", zei de coach van Sparta bij ESPN met een brede lach op zijn gezicht. "De zege kwam van diep. Het zorgt dan voor emotie. En dat hoort ook bij mij."

Afloop

Sparta-doelman Nick Olij sprak na afloop voor de camera van "gestolen punten". De wijze waarop Sparta won maakte hem echter niet minder blij. "We hebben eindelijk weer eens drie punten", verzuchtte de keeper die in het verleden bij AZ onder contract stond. "Dit maakt ons heel gelukkig. De euforie is groot. Vandaag was de teamgeest geweldig." AZ-captain Jordy Clasie vond dat zijn ploeg de nederlaag over zichzelf had afgeroepen. "We kunnen dit onszelf aanrekenen. We hebben ondermaats gepresteerd", zei hij bij ESPN.

AZ bleef door de nederlaag op de zesde plaats staan met 7 punten achterstand op de nummer 4 FC Utrecht, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde bij Heracles.

Meer uit Voetbal

Ajax verspeelt punten in thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.

48 minuten geleden
Liverpool speelt gelijk, Brobbey maakt winnende voor Sunderland

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.

51 minuten geleden
Dortmund boekt zwaarbevochten zege op hekkensluiter FC St. Pauli

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.

1 uur geleden
Koploper Internazionale boekt minimale zege bij Udinese

UDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.

1 uur geleden
Real Madrid besluit roerige week met competitiezege op Levante

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.

2 uur geleden
FC Twente en Ajax in evenwicht bij herstart Eredivisie Vrouwen

ENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.

2 uur geleden
United verslaat City in stadsderby van Manchester

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.

2 uur geleden