Spare wereldwijd snelst verkopende non-fictieboek, zegt uitgever
LONDEN (ANP) - Het boek Spare van prins Harry is volgens uitgever Transworld Penguin Random House het snelst verkopende non-fictieboek ooit, meldt de Britse zender Sky News. Het boek kwam dinsdag uit en de uitgever zegt dat er inmiddels ruim 400.000 exemplaren van zijn verkocht.
De verkoop van het boek voldoet volgens de uitgeverij aan de verwachtingen. "Zover wij weten gaan de enige boeken die meer zijn verkocht op de eerste dag over die andere Harry." De uitgever verwijst hiermee naar de fantasieboeken over tovenaar Harry Potter.
In het boek Spare vertelt de hertog van Sussex over zijn ervaringen met de Britse koninklijke familie.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Met de installatie van de rechtse Rodrigo Paz als president, heeft Bolivia voor het eerst in bijna 20 jaar geen linksradicale president meer. Paz zei dat hij "voor God, familie en vaderland" de eed aflegde en dat Bolivia nu anders en open naar de wereld kijkt. "Nooit meer een geïsoleerd Bolivia, dat wordt geketend door falende ideologieën en dat de rug naar de wereld toekeert", zei Paz bij zijn aantreden.
1 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
5 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
6 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.
14 uur geleden