Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen rond Oekraïne houden Wall Street in de greep

Spanningen rond Oekraïne houden Wall Street in de greep

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag overwegend verder omlaag na de flinke verliesbeurt op vrijdag. De oplopende spanningen rond Oekraïne hielden de markten in de greep. De Verenigde Staten waarschuwden vrijdag al dat een Russische inval van Oekraïne "op elk moment" kan beginnen. Moskou blijft niettemin benadrukken dat niet van plan te zijn. Ondertussen roepen steeds meer westerse landen hun burgers op te vertrekken uit Oekraïne vanwege een mogelijke invasie.

Naast de geopolitieke spanningen hangt de rentevrees nog altijd boven de markt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank de rente dit jaar flink zal gaan verhogen om de inflatie te beteugelen. Hogere rentes zijn slecht nieuws voor meer risicovolle beleggingen zoals aandelen. Vooral de snelgroeiende techbedrijven, die hun koersen afgelopen jaar flink hebben zien stijgen, worden daardoor van de hand gedaan.

De vergaderingsnotulen van de Federal Reserve, die later deze week naar buiten komen, geven mogelijk meer inzicht in de toekomstige rentestappen van de centrale bank.

Cisco Systems

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 34.623 punten. De brede S&P 500 ging 0,2 procent omlaag tot 4411 punten. De Nasdaq was vrijwel onveranderd op 13.794 punten. De techgraadmeter raakte vrijdag bijna 3 procent kwijt.

Splunk steeg 6,5 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil de fabrikant van netwerkapparatuur Cisco Systems het cloud-softwarebedrijf overnemen voor meer dan 20 miljard dollar. Het zou de grootste overnamedeal van Cisco (min 1,4 procent) ooit zijn.

Personeelstekort

Apple leverde 0,3 procent in. Het technologieconcern gaat winkelpersoneel in de VS meer betalen. De iPhone-maker kampt net als andere bedrijven met een druk op de lonen vanwege personeelstekort en de inflatie.

Goodyear toonde wat herstel en dikte meer dan 6 procent aan. JPMorgan verhoogde het advies voor de bandenfabrikant na de koersval van dik 27 procent op vrijdag, die volgde op tegenvallende verwachtingen van het bedrijf.

Overname

Lockheed Martin verloor 0,9 procent. De fabrikant van onder meer straaljagers ziet af van de overname van Aerojet Rocketdyne (min 2,8 procent). Lockheed Martin zou de fabrikant van raket-, hypersonische en elektrische voortstuwingssystemen voor 4,4 miljard dollar kopen, maar de mededingingsautoriteiten lieten vorige maand al doorschemeren de overname te willen blokkeren.

Webwinkelconcern Amazon ging 0,7 procent omlaag en streamingdienst Spotify was vrijwel onveranderd. Beide bedrijven zouden volgens Sky News interesse hebben in een overname van het Britse podcastbedrijf Audioboom Group.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

4 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

5 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

7 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

9 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

11 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden