Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen rond Libanon drukken op luchtvaartaandelen

Spanningen rond Libanon drukken op luchtvaartaandelen

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over een mogelijke escalatie van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten heeft dinsdag duidelijk impact gehad op de beurzen. Volgens een ingewijde van het Witte Huis zijn er signalen dat Iran een raketaanval op Israël zou willen uitvoeren. Olieprijzen gingen daarop omhoog en aandelenprijzen van luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk.

Een vat Amerikaanse olie werd 4,4 procent duurder op 71,17 dollar per vat. Brentolie steeg 4,1 procent in prijs tot 74,66 dollar per vat. De afgelopen maanden daalde de olieprijs steeds verder door zorgen over een overaanbod, maar als het olierijke Iran zich mengt in de strijd in Libanon tussen Hezbollah en Israël kan dat beeld keren.

Energieconcern Shell was dankzij die stijgende olieprijzen de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,9 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies wonnen in Londen en Parijs tot ruim 2 procent.

Air France-KLM

De hoofdgraadmeter op het Damrak eindigde vrijwel vlak op 910,13 punten. De MidKap steeg een fractie tot 895,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen won juist 0,5 procent.

Van de middelgrote fondsen was Air France-KLM de sterkste daler met een verlies van bijna 7 procent. KLM, de Nederlandse poot van de luchtvaartcombinatie, meldde tot eind dit jaar niet meer naar Tel Aviv te vliegen. Air France schortte ook vluchten naar Libanon op. Daarnaast zadelen de hogere olieprijzen luchtvaartmaatschappijen waarschijnlijk op met hogere brandstofkosten. Branchegenoten Lufthansa en British Airways-moederbedrijf IAG zakten tot net geen 5 procent.

Goudprijs

Beleggers namen ook hun toevlucht in veiliger geachte beleggingen. De goudprijs steeg zo'n 0,9 procent en staatsobligaties van landen met een hoge kredietwaardigheid wonnen aan waarde. De euro zakte zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar tot 1,1063 dollar.

Ook buiten de geopolitieke spanningen gerekend, was er beursnieuws. Een aandeelhouder van fitnessketen Basic-Fit, Buckley Capital, heeft in een open brief opgeroepen tot de verkoop van de budgetketen. De onderneming zou veel meer waard zijn dan ze nu op de beurs wordt gewaardeerd. Een afscheid van de beursnotering zou Basic-Fit bovendien niet langer opzadelen met kortetermijndenken, beargumenteerde de belegger. Het nieuws werd verwelkomd met een koerswinst van ruim 5 procent voor Basic-Fit.

Meer uit Financieel

PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

46 minuten geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

2 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

5 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

5 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

6 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

8 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

9 uur geleden