Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen rond Libanon drukken op luchtvaartaandelen

Spanningen rond Libanon drukken op luchtvaartaandelen

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over een mogelijke escalatie van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten heeft dinsdag duidelijk impact gehad op de beurzen. Volgens een ingewijde van het Witte Huis zijn er signalen dat Iran een raketaanval op Israël zou willen uitvoeren. Olieprijzen gingen daarop omhoog en aandelenprijzen van luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk.

Een vat Amerikaanse olie werd 4,4 procent duurder op 71,17 dollar per vat. Brentolie steeg 4,1 procent in prijs tot 74,66 dollar per vat. De afgelopen maanden daalde de olieprijs steeds verder door zorgen over een overaanbod, maar als het olierijke Iran zich mengt in de strijd in Libanon tussen Hezbollah en Israël kan dat beeld keren.

Energieconcern Shell was dankzij die stijgende olieprijzen de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,9 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies wonnen in Londen en Parijs tot ruim 2 procent.

Air France-KLM

De hoofdgraadmeter op het Damrak eindigde vrijwel vlak op 910,13 punten. De MidKap steeg een fractie tot 895,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen won juist 0,5 procent.

Van de middelgrote fondsen was Air France-KLM de sterkste daler met een verlies van bijna 7 procent. KLM, de Nederlandse poot van de luchtvaartcombinatie, meldde tot eind dit jaar niet meer naar Tel Aviv te vliegen. Air France schortte ook vluchten naar Libanon op. Daarnaast zadelen de hogere olieprijzen luchtvaartmaatschappijen waarschijnlijk op met hogere brandstofkosten. Branchegenoten Lufthansa en British Airways-moederbedrijf IAG zakten tot net geen 5 procent.

Goudprijs

Beleggers namen ook hun toevlucht in veiliger geachte beleggingen. De goudprijs steeg zo'n 0,9 procent en staatsobligaties van landen met een hoge kredietwaardigheid wonnen aan waarde. De euro zakte zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar tot 1,1063 dollar.

Ook buiten de geopolitieke spanningen gerekend, was er beursnieuws. Een aandeelhouder van fitnessketen Basic-Fit, Buckley Capital, heeft in een open brief opgeroepen tot de verkoop van de budgetketen. De onderneming zou veel meer waard zijn dan ze nu op de beurs wordt gewaardeerd. Een afscheid van de beursnotering zou Basic-Fit bovendien niet langer opzadelen met kortetermijndenken, beargumenteerde de belegger. Het nieuws werd verwelkomd met een koerswinst van ruim 5 procent voor Basic-Fit.

Meer uit Financieel

Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

9 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

40 minuten geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

1 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

1 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

1 uur geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

1 uur geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

2 uur geleden