Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen Oekraïne krijgen weer vat op aandelenbeurzen New York

Spanningen Oekraïne krijgen weer vat op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag na een hogere opening met verliezen gesloten. De spanningen in Oekraïne kregen gedurende de sessie weer vat op de markten. Zeker nadat de Verenigde Staten extra sancties tegen Rusland hadden aangekondigd. Moskou kondigde op zijn beurt aan met een stevige tegenreactie te komen. Het Oekraïense parlement kondigde de noodtoestand af in het land. Vooral techbedrijven gingen in de uitverkoop.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 1,4 procent op 33.131,76 punten, het laagste niveau dit jaar. De S&P 500 zakte 1,8 procent tot 4225,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq dook 2,6 procent omlaag tot 13.037,49 punten.

Autoproducent Ford (min 2 procent) stond bij de zakkers. Topman van het concern Jim Farley ontkende dat het bedrijf plannen heeft om het onderdeel dat elektrische auto's maakt af te zullen splitsen. Daarover deden de laatste tijd wel geruchten de ronde.

Virgin Galactic

Virgin Galactic won 3,5 procent. Het ruimtetoerismebedrijf van miljardair Richard Branson leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht en verbeterde de kaspositie. Farmaceut Kodiak Sciences kelderde 80 procent na tegenvallende testresultaten van zijn experimenteel oogmedicijn.

Doe-het-zelfconcern Lowe's hield van een eerdere stevige winst bij het slot nog 0,2 procent over. Het bedrijf deed afgelopen kwartaal goede zaken doordat Amerikanen vanwege de krappe huizenmarkt meer geld uitgaven aan de verbetering en verbouwing van hun woningen. Tupperware zakte 2,7 procent. Het marketingbedrijf, dat vooral bekend is van plastic bakken voor de opslag van voeding, boekte meer omzet dan verwacht. De winst in het afgelopen kwartaal viel echter tegen.

UPS

UPS verloor 2,1 procent. De pakketbezorger krijgt geen miljardenschadevergoeding van de Europese Commissie voor het dwarsbomen van de overname van TNT Express. De commissie heeft wel fouten gemaakt, maar het is niet gezegd dat UPS daardoor is geschaad, oordeelt het Europees Hof van Justitie. UPS wilde de Nederlandse pakketvervoerder in 2013 inlijven, maar stuitte op het veto van de commissie. UPS zag daarop van de koop af, waarop concurrent FedEx er uiteindelijk met TNT vandoor ging.

De euro was 1,1305 dollar waard, tegen 1,1318 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie duurder op 92,04 dollar. Brentolie was nagenoeg gelijk in prijs in vergelijking met een dag eerder op 96,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

6 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

9 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

11 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

13 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

14 uur geleden