Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen Midden-Oosten drukken omzet bodemonderzoeker Fugro

Spanningen Midden-Oosten drukken omzet bodemonderzoeker Fugro

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft de omzet in de afgelopen drie maanden zien dalen door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd zag het Nederlandse bedrijf de vraag in Europa en Azië naar bodemonderzoek juist toenemen. Daardoor is de omzetdaling beperkt gebleven, volgens Fugro-topman Mark Heine. Volgens hem gaat het om "uitdagingen op de korte termijn".

Gemiddeld nam de wereldwijde omzet van Fugro, dat zowel op het vasteland als op zee terrein in kaart brengt voor klanten zoals energiebedrijven, afgelopen kwartaal af met 0,7 procent naar bijna 600 miljoen euro. In het Midden-Oosten zag het bedrijf een veel grotere daling van bijna 42 procent omdat belangrijke olie- en gasprojecten stilgelegd worden door de aanhoudende spanningen in onder andere Israël en Libanon.

Ook in Amerika liep de omzet flink terug, met bijna 21 procent. Dat heeft volgens Fugro vooral te maken met uitstel van projecten door klanten. Ook de Amerikaanse presidentsverkiezingen spelen een rol daarbij. "We houden rekening met alle uitkomsten", zegt Heine.

Kustlijnen

In zowel het Midden-Oosten als Amerika verwacht de topman wel dat de vraag weer gaat toenemen. "In beide regio's zien we de toekomst positief in", zegt Heine. "In Amerika wordt er bijvoorbeeld over energieprijzen heronderhandeld tussen lokale overheden en de uitbaters van windparken op zee, dat zorgt voor een tijdelijke pauze. In het Midden-Oosten zorgt ook de lage olieprijs voor voorzichtigheid in sommige landen. We moeten niet weghalen wat we straks nodig hebben."

Bovendien ziet Heine dat veel projecten niet geschrapt zijn, maar vertraagd. "Dat zie je ook in onze orderportefeuille. We hebben altijd wel te maken met markten die sterker geraakt worden door bepaalde zaken in de wereld."

Ook ziet Fugro dat er meer projecten bijkomen die te maken hebben met de gevolgen van klimaatverandering. "Zaken zoals we van de week in Spanje hebben gezien", noemt Heine als voorbeeld. "Daar is de vraag rond de bescherming van kustlijnen toegenomen, Fugro kan bijdragen aan het beter inschatten van overstromingsrisico's."

Meer uit Financieel

Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

4 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

6 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

7 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

17 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

19 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

22 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

22 uur geleden