Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen China-VS lopen op: Chinezen moeten consulaat sluiten

Spanningen China-VS lopen op: Chinezen moeten consulaat sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De spanningen tussen de Verenigde Staten en China lopen op. De Amerikanen hebben de Chinezen nu gedwongen een consulaat in Houston (Texas) te sluiten.

De belangrijke diplomatieke vertegenwoordiging moet binnen 72 uur de deuren sluiten, melden Amerikaanse media. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken noemt het een schandalige zet en een politieke provocatie. Washington zou China dinsdag hebben overvallen met de beslissing. China roept Washington op "foute besluiten" te corrigeren, en dreigt met vergelding als dat niet gebeurt.

De relatie tussen Washington en Peking is al moeilijk door onder meer geschillen over handel, de in China uitgebroken coronapandemie en de groeiende Chinese bemoeienis met de voormalige Britse kolonie Hongkong.

Brandmelding

Volgens media in Houston zouden politie en brandweer naar het consulaat zijn gegaan na meldingen over brand. In het complex zouden documenten worden verbrand. De politie meldde op Twitter dat er rook was te zien. Maar de Amerikanen werd de toegang tot het gebouw geweigerd.

Het consulaat in de grootste Texaanse stad ging in 1979 open, als eerste in het jaar dat de VS en China diplomatieke banden aanknoopten. Er zijn vijf Chinese consulaten in de VS, met de Chinese ambassade in de hoofdstad Washington.

Meer uit Buitenland

Nachtelijke sluiting kanaal 'heel vervelend' voor binnenvaart

DEN HAAG (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal voor bepaalde schepen is "heel vervelend" voor de binnenvaart, laat een woordvoerster van brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) weten. "Elke nacht acht uur minder varen heeft een grote impact."

7 minuten geleden
Rutte treurt om 'militair en vriend van de NAVO' Harald

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte luidt de Noorse koning Harald uit als een militair die altijd opkwam voor de Noorse krijgsmacht en de NAVO. Rutte is naar eigen zeggen "diep bedroefd" om het overlijden van de koning.

9 minuten geleden
Honderden mensen bij paleis na overlijden koning Harald

OSLO (ANP) - Bij het paleis in Oslo hebben zich kort nadat bekend werd dat koning Harald was overleden veel mensen verzameld. Op beelden bij Noorse media is te zien dat ze met honderden samen rouwen, bloemen neerleggen en kaarsen aansteken. Koning Harald overleed vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.

12 minuten geleden
Nieuwe Noorse koning roept ministerraad bijeen

OSLO (ANP) - De nieuwe Noorse koning Haakon leidt om 11.30 uur een buitengewone ministerraad naar aanleiding van het overlijden van zijn vader koning Harald, eerder op vrijdag. Ook kroonprinses Ingrid Alexandra is daarbij aanwezig, heeft het hof bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Koninklijke families uiten verdriet over overlijden koning Harald

STOCKHOLM/KOPENHAGEN/DEN HAAG (ANP) - Koninklijke families reageren ontzet op het nieuws over het overlijden van de Noorse koning Harald. De koning zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was daarmee de oudste monarch van Europa. Hij overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.

49 minuten geleden
Krant: CIA-baas moest Rusland aansporen serieus te onderhandelen

MOSKOU (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft Rusland bij zijn bezoek aan Moskou gewaarschuwd dat het land er militair slecht voorstaat en dat ook de economische vooruitzichten somber zijn. Sluit een deal voordat jullie positie verder verslechtert, was de boodschap van inlichtingenchef John Ratcliffe volgens bronnen van de Amerikaanse krant The New York Times.

51 minuten geleden
Chinese leider leidt overleg over overstromingsramp

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft een bijeenkomst van het Politbureau voorgezeten over de verwoestende overstromingen in het grensgebied met Nepal. Daar werd vastgesteld dat reddingswerkers te maken krijgen met "enorm moeilijke uitdagingen", schrijft persbureau Xinhua.

1 uur geleden