Spanning stijgt voor zeilsters Duetz en Bekkering
ENOSHIMA (ANP) - Zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz gaan op de Olympische Spelen van Tokio als koploper de medalrace in de 49er FX van maandag in. In de laatste drie races kwamen de Braziliaanse titelverdedigsters Martine Grael en Kahena Kunze wel op gelijke hoogte met eveneens 70 punten.
Bekkering en Duetz, tweevoudig wereldkampioenen en zevende op de Spelen van Rio, dachten aanvankelijk nog dat de Braziliaanse vrouwen 1 punt minder hadden na twaalf races en daarmee leidden. Maar een diskwalificatie van de Amerikaanse zeilsters zorgde ervoor dat ook het Nederlandse duo op 70 uitkwam.
De races waren - met de vijfde, de elfde en de zestiende plaats, een schrapresultaat - niet geheel naar wens verlopen, maar ook de concurrentie was niet zonder fouten. "We hebben wel wat ingeleverd, maar hadden vooraf getekend voor deze uitgangspositie", vertelde Bekkering, kort nadat windsurfer Kiran Badloe in de Baai van Enoshima de wereldtitel had behaald.
3 punten voorsprong
Duetz en Bekkering zijn maandag aan de beurt voor hun medalrace. "De druk neemt toe, maar dat vinden we alleen maar fijn", aldus Bekkering. Ze hebben 3 punten voorsprong op de Duitsen Tina Lutz en Susann Beucke, die op de derde plaats staan.
In de Finn kwam Nicholas Heiner na een rustdag twee keer in actie. Hij eindigde als tiende in de zevende race en als derde in de achtste race. In de tussenstand bleef Heiner vierde met 36 punten. Er volgen nog twee races en dan nog de medalrace. De Brit Giles Scott gaat aan de leiding met 20 punten.
Voor het duo Bart Lambriex en Pim van Vugt stonden drie races op het programma in de 49er-klasse. Ze begonnen in de tiende race met de zesde plaats. Daarna volgde in de elfde race de zevende plek. Ze eindigden als derde in de twaalfde race. Ze konden zich in het klassement niet verbeteren ten opzichte van vrijdag. Ze blijven zevende met 75 punten. De Nieuw-Zeelanders Peter Burling en Blair Tuke staan eerste met 52 punten. De medalrace staat maandag op het programma.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) turnt in Rotterdam haar allerlaatste WK en wil daar vooral van genieten. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 na de podiumtraining in sportpaleis Ahoy.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rusland doet ondanks de visumproblemen toch met een volledige ploeg mee aan de WK turnen in Rotterdam. Dat meldt het Russische persbureau TASS. Twaalf turners, zes mannen en zes vrouwen, staan inmiddels op de startlijsten voor het toernooi in Ahoy, dat zaterdag begint.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics handhaaft de WK in Rotterdam als eerste olympische kwalificatiemoment voor de Spelen van Los Angeles in 2028. Het uitvoerend bestuur besprak tijdens een extra vergadering de mogelijkheid die status te schrappen vanwege de visumproblemen van de Russen, maar besloot daar na een stemming van af te zien. Dat meldde secretaris-generaal Nicolas Buompane tijdens een persconferentie.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Hockey Pro League sluit komend seizoen af in Nederland. Kampong uit Utrecht en Den Bosch zijn tussen 15 en 27 juni 2027 de gastclubs voor de thuiswedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. De mannen en vrouwen van Oranje treffen in die periode Argentinië, Groot-Brittannië en India.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De honkballers van de Milwaukee Brewers hebben regerend kampioen Los Angeles Dodgers uit de finale van de Major League Baseball gehouden. De Brewers wonnen in de halve finales van de play-offs (een best-of-seven) met 4-0 van de sterrenploeg uit LA.
18 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
1 dag geleden