Spanning loopt verder op in Haïti, nog geen nieuwe premier
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - De situatie in Haïti is verder verslechterd en in wijken van hoofdstad Port-au-Prince braken vrijdagavond volgens lokale media opnieuw gevechten uit tussen bendes en de politie. Er werden brandjes gesticht en wegversperringen opgeworpen. Het land is in afwachting van het vertrek van premier Ariel Henry, maar het is nog altijd onduidelijk wie hem opvolgt.
De 74-jarige Henry liet deze week vanuit Puerto Rico, waar hij momenteel verblijft, weten dat hij maandag aftreedt. De prominente bendeleider Jimmy Cherizier zei dat zijn aftreden "slechts de eerste stap is" in de strijd die de bendes voeren.
"Premier Henry treedt af, maar de politieke nood blijft. Politici moeten de taak op zich nemen om het land weer te organiseren", liet een inwoner van het land in het Caribisch gebied vrijdag aan persbureau Reuters weten.
Haïti wordt al jarenlang geteisterd door bendegeweld en economische malaise, maar de afgelopen tijd is de situatie geëscaleerd. Honderden gevangenen ontsnapten na aanvallen van criminele bendes onder leiding van Cherizier. De regering riep de noodtoestand uit, maar in de dagen daarna nam de chaos alleen maar toe.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Invloedrijke Iraanse geestelijken hebben er in een gezamenlijke verklaring op aangedrongen de gesprekken met de Verenigde Staten onmiddellijk stop te zetten zodra de VS opnieuw het voorlopige akkoord tussen de twee landen schenden. De oproep was gericht aan de Iraanse president, de leden van de veiligheidsraad en het onderhandelingsteam.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft fel uitgehaald naar Israël, omdat dat land eerder op zondag de slachtpartijen onder Armeniërs tijdens de Eerste Wereldoorlog als genocide had erkend. Turkije bestempelde dit als een "politiek" besluit om de eigen misdaden te verhullen. De Turkse president Erdogan heeft Israël eerder van genocide in Gaza beschuldigd en Israël zou nu zijn gram willen halen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Sinds de dubbele aardbeving afgelopen week in Venezuela zijn 33 mensen gered die vastzaten onder het puin, meldt interim-president Delcy Rodríguez. Volgens de regering wordt nog gezocht naar honderden vermisten. Een door de politieke oppositie gepromote website spreekt echter van nog bijna 50.000 vermisten.
6 uur geleden