Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanning loopt op bij boerenprotest in Madrid na stoppen tractors

Spanning loopt op bij boerenprotest in Madrid na stoppen tractors

MADRID (ANP) - Protesterende boeren in Madrid dreigen een centraal plein bezet te houden als mededemonstranten aan de rand van de stad niet verder kunnen met hun trekkers. Er is woensdag een groot protest in de hoofdstad waarbij boeren vanaf vijf verschillende routes met tractors naar het centrum trekken naar een verzamelpunt. Van daar gaan betogers verder naar het parlementsgebouw en het landbouwministerie.

De protestmars is ondanks de dreigementen wel doorgegaan met circa vijfhonderd tractors die het centrum bereikt hebben. Rond het plein waar de boeren zich verzamelen, de Puerta de Alcalá, zijn er botsingen geweest tussen politieagenten en boeren die een andere route wilden nemen dan vooraf was afgesproken, melden Spaanse media.

Een aantal boeren heeft naar eigen zeggen vernomen dat een deel van de betogers niet kan komen, omdat de politie dat belemmert. De op grote schaal uitgerukte politie heeft rond de stad volgens demonstranten tussen de achthonderd en negenhonderd landbouwvoertuigen niet doorgelaten.

1500 tractors

Volgens Luis Cortés van een overkoepelende boerenvakbond zijn er alleen al op de snelweg van Toledo naar Madrid vierhonderd boeren die met hun voertuig niet naar Madrid kunnen rijden door toedoen van de politie. Cortés verwacht woensdag zeker 1500 tractors in het centrum en rond de tweehonderd bussen met betogers. Hij zei dat er op het plein net zo lang wordt gewacht op de tractors en de andere betogers tot ze arriveren, indien noodzakelijk tot donderdag.

In heel Spanje zijn er woensdag weer 'tractoradas' zoals de boerenprotesten met trekkers genoemd worden. De boeren keren zich tegen de dalende inkomsten, stijgende prijzen van onder meer energie, transport en kunstmest, "verstikkende" Europese regels met betrekking tot klimaat en milieu en tegen oneerlijke concurrentie uit landen buiten de EU.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

39 minuten geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

2 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

3 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

5 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

18 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

18 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

20 uur geleden