Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanning loopt op bij boerenprotest in Madrid na stoppen tractors

Spanning loopt op bij boerenprotest in Madrid na stoppen tractors

MADRID (ANP) - Protesterende boeren in Madrid dreigen een centraal plein bezet te houden als mededemonstranten aan de rand van de stad niet verder kunnen met hun trekkers. Er is woensdag een groot protest in de hoofdstad waarbij boeren vanaf vijf verschillende routes met tractors naar het centrum trekken naar een verzamelpunt. Van daar gaan betogers verder naar het parlementsgebouw en het landbouwministerie.

De protestmars is ondanks de dreigementen wel doorgegaan met circa vijfhonderd tractors die het centrum bereikt hebben. Rond het plein waar de boeren zich verzamelen, de Puerta de Alcalá, zijn er botsingen geweest tussen politieagenten en boeren die een andere route wilden nemen dan vooraf was afgesproken, melden Spaanse media.

Een aantal boeren heeft naar eigen zeggen vernomen dat een deel van de betogers niet kan komen, omdat de politie dat belemmert. De op grote schaal uitgerukte politie heeft rond de stad volgens demonstranten tussen de achthonderd en negenhonderd landbouwvoertuigen niet doorgelaten.

1500 tractors

Volgens Luis Cortés van een overkoepelende boerenvakbond zijn er alleen al op de snelweg van Toledo naar Madrid vierhonderd boeren die met hun voertuig niet naar Madrid kunnen rijden door toedoen van de politie. Cortés verwacht woensdag zeker 1500 tractors in het centrum en rond de tweehonderd bussen met betogers. Hij zei dat er op het plein net zo lang wordt gewacht op de tractors en de andere betogers tot ze arriveren, indien noodzakelijk tot donderdag.

In heel Spanje zijn er woensdag weer 'tractoradas' zoals de boerenprotesten met trekkers genoemd worden. De boeren keren zich tegen de dalende inkomsten, stijgende prijzen van onder meer energie, transport en kunstmest, "verstikkende" Europese regels met betrekking tot klimaat en milieu en tegen oneerlijke concurrentie uit landen buiten de EU.

Meer uit Buitenland

Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

47 minuten geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

3 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

4 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

4 uur geleden
Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

6 uur geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

6 uur geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

7 uur geleden