Spanning loopt op bij boerenprotest in Madrid na stoppen tractors
MADRID (ANP) - Protesterende boeren in Madrid dreigen een centraal plein bezet te houden als mededemonstranten aan de rand van de stad niet verder kunnen met hun trekkers. Er is woensdag een groot protest in de hoofdstad waarbij boeren vanaf vijf verschillende routes met tractors naar het centrum trekken naar een verzamelpunt. Van daar gaan betogers verder naar het parlementsgebouw en het landbouwministerie.
De protestmars is ondanks de dreigementen wel doorgegaan met circa vijfhonderd tractors die het centrum bereikt hebben. Rond het plein waar de boeren zich verzamelen, de Puerta de Alcalá, zijn er botsingen geweest tussen politieagenten en boeren die een andere route wilden nemen dan vooraf was afgesproken, melden Spaanse media.
Een aantal boeren heeft naar eigen zeggen vernomen dat een deel van de betogers niet kan komen, omdat de politie dat belemmert. De op grote schaal uitgerukte politie heeft rond de stad volgens demonstranten tussen de achthonderd en negenhonderd landbouwvoertuigen niet doorgelaten.
1500 tractors
Volgens Luis Cortés van een overkoepelende boerenvakbond zijn er alleen al op de snelweg van Toledo naar Madrid vierhonderd boeren die met hun voertuig niet naar Madrid kunnen rijden door toedoen van de politie. Cortés verwacht woensdag zeker 1500 tractors in het centrum en rond de tweehonderd bussen met betogers. Hij zei dat er op het plein net zo lang wordt gewacht op de tractors en de andere betogers tot ze arriveren, indien noodzakelijk tot donderdag.
In heel Spanje zijn er woensdag weer 'tractoradas' zoals de boerenprotesten met trekkers genoemd worden. De boeren keren zich tegen de dalende inkomsten, stijgende prijzen van onder meer energie, transport en kunstmest, "verstikkende" Europese regels met betrekking tot klimaat en milieu en tegen oneerlijke concurrentie uit landen buiten de EU.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden