Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje zonder Morata, Italië met Palmieri in halve finales EK

Spanje zonder Morata, Italië met Palmieri in halve finales EK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Luis Enrique van Spanje heeft voor het duel met Italië in de halve finales van het EK voetbal twee wijzigingen aangebracht in zijn voorhoede. Alvaro Morata (gepasseerd) en Pablo Sarabia (geblesseerd) ontbreken in het basisteam. Mikel Oyarzabal en Dani Olmo zijn in Londen de vervangers. In de verdediging krijgt Eric Garcia de voorkeur boven Pau Torres.

Morata (Juventus) kreeg tijdens het EK veel kritiek, maar was bij het toernooi in alle duels van Spanje tot dusver basisspeler. Hij maakte twee doelpunten. Oyarzabal start voor de eerste keer bij dit EK in het basisteam.

Het Italiaanse elftal kent op Wembley één wijziging. Bondscoach Roberto Mancini heeft op de linkerflank voor Emerson Palmieri gekozen als vervanger van gangmaker Leonardo Spinazzola, die in de kwartfinale tegen België (2-1) een zware achillespeesblessure opliep. Palmieri was in het afgelopen seizoen bij Chelsea geen basisspeler.

Italië is 32 duels op rij ongeslagen. Dat is een recordreeks voor de 'Azzurri'. De voormalige recordserie van Italië omvatte 30 wedstrijden, tussen 1935 en 1939.

Meer uit Voetbal

Invaller Merino schiet Spanje langs België naar halve finale WK

INGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.

2 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.

3 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.

3 uur geleden
België raakt vlak voor WK-kwartfinale aanvoerder Tielemans kwijt

INGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.

4 uur geleden
Fabián Ruiz vervangt Pedri bij Spanje in kwartfinale tegen België

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.

5 uur geleden
Doelman Schoonderwaldt definitief van Sparta naar VVV-Venlo

ROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.

13 uur geleden
Ajax ontbindt contract middenvelder Van den Boomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.

14 uur geleden