Spanje zonder Marcos Llorente in finaleronde Nations League
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalploeg mist in de finaleronde van de Nations League naast Pedri ook Marcos Llorente. De 26-jarige middenvelder van Atlético Madrid hield een blessure over aan het gewonnen competitieduel met FC Barcelona (2-0) en moest zich afmelden bij bondscoach Luis Enrique. De trainer riep Bryan Gil van Tottenham Hotspur op als vervanger. De 20-jarige Gil moest zich eigenlijk melden bij Jong Spanje, maar is overgeheveld naar de A-selectie.
Eerder in de week haakte middenvelder Pedri van FC Barcelona al af. Luis Enrique haalde in eerste instantie Brais Méndez als vervanger bij zijn selectie, maar de middenvelder van Celta de Vigo meldde zich zondag ook af. De bondscoach kwam als vervanger uit bij Sergi Roberto (FC Barcelona).
Spanje neemt het woensdag in Milaan op tegen Europees kampioen Italië. Een dag later staan wereldkampioen Frankrijk en België, de nummer 1 van de wereldranglijst, tegenover elkaar in Turijn. De winnaars treffen elkaar op 10 oktober in de finale in Milaan, de verliezers spelen in Turijn om de derde plaats in de tweede editie van de Nations League. Portugal won twee jaar geleden de eerste editie, door het Nederlands elftal in de finale met 1-0 te verslaan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
2 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
20 uur geleden