Spanje zonder geblesseerde Muguruza tegen Nederlandse tennissters
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisploeg komt volgende maand zonder Garbiñe Muguruza naar Den Bosch voor het duel met Nederland in de kwalificatieronde van de Billie Jean King Cup. De nummer 9 van de wereld heeft schouderklachten en trok zich daarom terug uit het WTA-toernooi van Miami. Muguruza (28) meldt op Twitter dat ze ook het graveltoernooi van Charleston en de Billie Jean King Cup overslaat.
"Het spijt me heel erg, maar ik moet naar mijn lichaam luisteren'́', aldus de voormalig nummer 1 van de wereld, die Roland Garros in 2016 won en een jaar later ook Wimbledon. Afgelopen jaar was ze de beste op de WTA Finals in Mexico. Muguruza voerde samen met Paula Badosa, zesde op de mondiale ranglijst, de Spaanse ploeg aan voor de ontmoeting op 15 en 16 april met Oranje op gravel in de Maaspoort. Inzet van dat duel is deelname aan de finale van het landentoernooi, eind dit jaar.
Naast Muguruza trok ook Simona Halep zich terug in Miami. De Roemeense kampt met een spierscheuring. Halep had naar eigen zeggen al last van haar linkerbeen sinds haar verloren halve finale in Indian Wells tegen de Poolse Iga Swiatek.
"Toen ik aan het trainen was in Miami, voelde ik ineens een scherpe pijn in mijn linkerbeen", schrijft de 30-jarige Roemeense op Twitter. Een MRI-scan bracht een spierscheuring in haar dijbeen aan het licht. Halep, winnares van Roland Garros 2018 en Wimbledon 2019, staat zeker drie weken aan de kant.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
6 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
8 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
13 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
18 uur geleden