Spanje ziet weer daling van het aantal nieuwe coronadoden
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Spanje is met 301 gestegen naar 23.822, meldde het ministerie van Volksgezondheid dinsdag. Dat zijn er twintig minder dan een etmaal eerder. Het aantal mensen bij wie besmetting is vastgesteld, nam met 1308 toe tot 210.773.
Spanje heeft wereldwijd het hoogste officiële dodental na de Verenigde Staten en Italië.
Dinsdag komt de Spaanse regering met een plan voor een geleidelijke versoepeling van de coronamaatregelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.
34 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Zaken van het tribunaal voor Hamasstrijders die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanvallen op Israël op 7 oktober 2023, komen te vallen onder de hoogste aanklager van het Israëlische leger, Itay Offir. Dat zegt procureur-generaal Gali Baharav-Miara tegen het Israëlische nieuwsmedium ynet. De speciale militaire rechtbank moet nog worden opgericht. Tegen meer dan 300 Hamasstrijders liggen al aanklachten klaar, zo werd onlangs bekend.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De tak van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) in het aan Nederland grenzende Nedersaksen is daar aangemerkt als extremistisch. Dat gebeurde door de veiligheidsdienst van de deelstaat. De AfD is landelijk de grootste oppositiepartij en staat hoog in de peilingen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een eeuwenoud gezonken oorlogsschip is in Stockholm weer zichtbaar geworden. Dat komt doordat het waterpeil in de Oostzee is gezakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft dinsdag gewaarschuwd dat Amerikaanse pogingen de regering van Iran omver te werpen gedoemd zijn te mislukken. Hij sprak aan het begin van naar verwachting tweedaagse onderhandelingen tussen beide landen in Genève. Die gaan over het omstreden Iraanse nucleaire programma. De diplomaten uit Oman zijn tussenpersonen in de gesprekken.
2 uur geleden