Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje wint EK-kwalificatiegroep, verliest Gavi met knieblessure

Spanje wint EK-kwalificatiegroep, verliest Gavi met knieblessure

VALLADOLID (ANP) - De Spaanse middenvelder Gavi is in het laatste EK-kwalificatieduel met Georgië zwaar geblesseerd geraakt aan zijn rechterknie. Aanvullende tests moeten meer duidelijkheid geven, maar de Spaanse voetbalbond houdt rekening met een lange afwezigheid van de FC Barcelona-speler. Spanje verzekerde zich met een 3-1-overwinning van de winst in groep A.

"Gavi's blessure lijkt ernstig", zei bondscoach Luis de la Fuente na afloop. "Dit is een moeilijk moment voor hem, voor zijn club, zijn ploeggenoten en voor mij. Maar het is een onderdeel van het voetbal. We hebben er geen controle over. We moeten afwachten wat er de komende dagen uit de medische onderzoeken komt."

Spanje was al zeker van het EK, maar moest in de slotwedstrijd een voorsprong van 2 punten op Schotland verdedigen om groepswinnaar te worden. Verdediger Robin Le Normand zette Spanje al in de 4e minuut op 1-0. Khvicha Kvaratskhelia maakte in de 10e minuut gelijk. Gavi, die bezig was aan zijn 23e wedstrijd van het seizoen, viel halverwege de eerste helft met veel pijn uit.

Ferran Torres kopte Spanje 10 minuten na rust op voorsprong en hield bij het vieren van het doelpunt het shirt van Gavi omhoog. Een eigen doelpunt van Luka Lochoshvili bepaalde de eindstand op 3-1.

In een doelpuntrijk duel speelden Schotland en Noorwegen met 3-3 gelijk. Schotland eindigt als tweede, voor Noorwegen en Georgië. Cyprus is puntloos laatste geworden.

Meer uit Voetbal

FC Twente boekt onder coach Van den Brom tweede seizoenszege

ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.

8 uur geleden
Voormalig Duits wereldkampioen Boateng beëindigt voetbalcarrière

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.

9 uur geleden
Aanvalster Keukelaar voor recordbedrag van Ajax naar Real Madrid

MADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
Feyenoorders Hwang, Lotomba en Moder nog afwezig tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.

15 uur geleden
AZ-spits Parrott nog niet beschikbaar voor duel met Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.

16 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht opener duel met Ajax dan vorig seizoen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."

16 uur geleden
Ajax-aanvaller Berghuis 'groot vraagteken' voor topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.

20 uur geleden