Spanje wint eerste duel onder De La Fuente van Noorwegen
MÁLAGA (ANP) - De nieuwe Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap begonnen met een overwinning. De Spanjaarden wonnen in Málaga met 3-0 van Noorwegen, mede dankzij twee doelpunten van invaller en debutant Joselu.
Dani Olmo opende in de eerste helft de score. De aanvaller van RB Leipzig gaf het schot van Alejandro Balde het juiste zetje met zijn been om doelman Ørjan Nyland te kloppen.
Noorwegen, dat speelde zonder de geblesseerde vedette Erling Haaland, maar met Feyenoorder Marcus Pedersen, kreeg na het doelpunt kansen. Een schot van aanvoerder en Arsenal-speler Martin Ødegaard werd geblokt en doelman Kepa Arrizabalaga bracht redding op een schot van voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Tweede helft
Ook in de tweede helft kregen de Noren van bondscoach Stale Solbakken mogelijkheden op de gelijkmaker, mede omdat de Spanjaarden zelf verzuimden meer afstand te nemen. Alexander Sørloth schoot een opgelegde kans naast.
Álvaro Morata maakte vlak daarop plaats voor Joselu. De 32-jarige aanvaller van Espanyol had bij zijn debuut niet lang nodig om te scoren. Bij zijn tweede kans was het met een kopbal raak. En nauwelijks een minuut later scoorde hij opnieuw uit de rebound, nadat een schot van Mikel Oyarzabal was geblokt.
Opvolger
De La Fuente werd in december gepresenteerd als de opvolger van Luis Enrique. Die moest na de uitschakeling door Marokko in de achtste finales op het WK in Qatar vertrekken. De nieuwe bondscoach stelde een flink gewijzigd team samen voor de kwalificatiewedstrijden tegen Noorwegen en Schotland. Slechts elf spelers van van de WK-selectie waren opgeroepen, ook door blessures en spelers die gestopt zijn als international.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
11 uur geleden