Spanje wint eerste duel onder De La Fuente van Noorwegen
MÁLAGA (ANP) - De nieuwe Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap begonnen met een overwinning. De Spanjaarden wonnen in Málaga met 3-0 van Noorwegen, mede dankzij twee doelpunten van invaller en debutant Joselu.
Dani Olmo opende in de eerste helft de score. De aanvaller van RB Leipzig gaf het schot van Alejandro Balde het juiste zetje met zijn been om doelman Ørjan Nyland te kloppen.
Noorwegen, dat speelde zonder de geblesseerde vedette Erling Haaland, maar met Feyenoorder Marcus Pedersen, kreeg na het doelpunt kansen. Een schot van aanvoerder en Arsenal-speler Martin Ødegaard werd geblokt en doelman Kepa Arrizabalaga bracht redding op een schot van voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Tweede helft
Ook in de tweede helft kregen de Noren van bondscoach Stale Solbakken mogelijkheden op de gelijkmaker, mede omdat de Spanjaarden zelf verzuimden meer afstand te nemen. Alexander Sørloth schoot een opgelegde kans naast.
Álvaro Morata maakte vlak daarop plaats voor Joselu. De 32-jarige aanvaller van Espanyol had bij zijn debuut niet lang nodig om te scoren. Bij zijn tweede kans was het met een kopbal raak. En nauwelijks een minuut later scoorde hij opnieuw uit de rebound, nadat een schot van Mikel Oyarzabal was geblokt.
Opvolger
De La Fuente werd in december gepresenteerd als de opvolger van Luis Enrique. Die moest na de uitschakeling door Marokko in de achtste finales op het WK in Qatar vertrekken. De nieuwe bondscoach stelde een flink gewijzigd team samen voor de kwalificatiewedstrijden tegen Noorwegen en Schotland. Slechts elf spelers van van de WK-selectie waren opgeroepen, ook door blessures en spelers die gestopt zijn als international.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden