Spanje wint eerste duel onder De La Fuente van Noorwegen
MÁLAGA (ANP) - De nieuwe Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap begonnen met een overwinning. De Spanjaarden wonnen in Málaga met 3-0 van Noorwegen, mede dankzij twee doelpunten van invaller en debutant Joselu.
Dani Olmo opende in de eerste helft de score. De aanvaller van RB Leipzig gaf het schot van Alejandro Balde het juiste zetje met zijn been om doelman Ørjan Nyland te kloppen.
Noorwegen, dat speelde zonder de geblesseerde vedette Erling Haaland, maar met Feyenoorder Marcus Pedersen, kreeg na het doelpunt kansen. Een schot van aanvoerder en Arsenal-speler Martin Ødegaard werd geblokt en doelman Kepa Arrizabalaga bracht redding op een schot van voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Tweede helft
Ook in de tweede helft kregen de Noren van bondscoach Stale Solbakken mogelijkheden op de gelijkmaker, mede omdat de Spanjaarden zelf verzuimden meer afstand te nemen. Alexander Sørloth schoot een opgelegde kans naast.
Álvaro Morata maakte vlak daarop plaats voor Joselu. De 32-jarige aanvaller van Espanyol had bij zijn debuut niet lang nodig om te scoren. Bij zijn tweede kans was het met een kopbal raak. En nauwelijks een minuut later scoorde hij opnieuw uit de rebound, nadat een schot van Mikel Oyarzabal was geblokt.
Opvolger
De La Fuente werd in december gepresenteerd als de opvolger van Luis Enrique. Die moest na de uitschakeling door Marokko in de achtste finales op het WK in Qatar vertrekken. De nieuwe bondscoach stelde een flink gewijzigd team samen voor de kwalificatiewedstrijden tegen Noorwegen en Schotland. Slechts elf spelers van van de WK-selectie waren opgeroepen, ook door blessures en spelers die gestopt zijn als international.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
10 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
14 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden