Spanje wint eerste duel onder De La Fuente van Noorwegen
MÁLAGA (ANP) - De nieuwe Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap begonnen met een overwinning. De Spanjaarden wonnen in Málaga met 3-0 van Noorwegen, mede dankzij twee doelpunten van invaller en debutant Joselu.
Dani Olmo opende in de eerste helft de score. De aanvaller van RB Leipzig gaf het schot van Alejandro Balde het juiste zetje met zijn been om doelman Ørjan Nyland te kloppen.
Noorwegen, dat speelde zonder de geblesseerde vedette Erling Haaland, maar met Feyenoorder Marcus Pedersen, kreeg na het doelpunt kansen. Een schot van aanvoerder en Arsenal-speler Martin Ødegaard werd geblokt en doelman Kepa Arrizabalaga bracht redding op een schot van voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Tweede helft
Ook in de tweede helft kregen de Noren van bondscoach Stale Solbakken mogelijkheden op de gelijkmaker, mede omdat de Spanjaarden zelf verzuimden meer afstand te nemen. Alexander Sørloth schoot een opgelegde kans naast.
Álvaro Morata maakte vlak daarop plaats voor Joselu. De 32-jarige aanvaller van Espanyol had bij zijn debuut niet lang nodig om te scoren. Bij zijn tweede kans was het met een kopbal raak. En nauwelijks een minuut later scoorde hij opnieuw uit de rebound, nadat een schot van Mikel Oyarzabal was geblokt.
Opvolger
De La Fuente werd in december gepresenteerd als de opvolger van Luis Enrique. Die moest na de uitschakeling door Marokko in de achtste finales op het WK in Qatar vertrekken. De nieuwe bondscoach stelde een flink gewijzigd team samen voor de kwalificatiewedstrijden tegen Noorwegen en Schotland. Slechts elf spelers van van de WK-selectie waren opgeroepen, ook door blessures en spelers die gestopt zijn als international.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
48 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
6 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
19 uur geleden