Spanje wil coronateugels strakker aanhalen in grotere steden
MADRID (ANP) - Spanje wil in de grotere steden de coronateugels strakker aanhalen. De Spaanse minister van Volksgezondheid stelt voor in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners strengere maatregelen te treffen tegen de verspreiding van het coronavirus. Het betreft steden waar meer dan 500 besmettingen per 100.000 inwoners zijn vastgesteld.
Spanje is een van de zwaarst getroffen Europese landen met bijna 750.000 besmettingen en ruim 31.000 coronadoden. Na de uitbraak van het virus begin dit jaar ging het Zuid-Europese land praktisch op slot. De lockdown was geleidelijk versoepeld maar door een nieuwe stijging van het aantal gevallen werden er weer allerlei beperkingen afgekondigd.
Minister Illa van Volksgezondheid wil in de brandhaarden nu nog verder gaan met maatregelen, melden Spaanse media. Zo wil hij dat de mensen in de getroffen gebieden zich minder verplaatsen.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
30 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
33 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
1 uur geleden