Spanje voert coronatest in voor ongevaccineerde reizigers China
MADRID (ANP/RTR) - Ongevaccineerde reizigers uit China moeten bij aankomst in Spanje een coronatest doen. Gezondheidsminister Carolina Darias maakt vrijdag bekend dat ze dit noodzakelijk vindt. De meeste andere lidstaten van de Europese Unie hebben nog geen maatregelen genomen.
Binnen de EU heeft alleen Italië mensen die vanuit China komen verplicht om met een test te bewijzen dat ze geen corona hebben. De Italiaanse premier Giorgia Meloni vroeg de andere lidstaten om dit beleid over te nemen omdat het anders niet effectief zou kunnen zijn.
De Europese gezondheidsautoriteiten kwamen donderdag bijeen om een gezamenlijke aanpak te bespreken naar aanleiding van het toegenomen aantal besmettingen in China. Het overleg leidde nog niet tot concrete maatregelen. "We moeten samen handelen en zetten onze discussie voort", zei de adviesgroep van de Europese Commissie, die bestaat uit de ministeries van Volksgezondheid van de lidstaten na afloop.
Ook Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk zeiden het niet nodig te vinden om extra maatregelen te nemen, omdat in Europa al immuniteit is opgebouwd tegen de omikronvarianten die rondgaan in China. Bij de eerste testresultaten in Italië zijn nog geen nieuwe varianten aangetroffen.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
8 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
8 uur geleden