Spanje verspeelt op EK ook punten tegen Polen
SEVILLA (ANP) - Vooralsnog ontpopt Spanje zich op het Europees kampioenschap voetbal niet als favoriet. Na de 0-0 tegen Zweden verspeelde de formatie van bondscoach Luis Enrique ook tegen Polen 2 punten. In Sevilla werd het 1-1, wat voor de Oost-Europeanen het eerste 'resultaat' betekende. Beide landen behouden nog wel uitzicht op de volgende ronde.
Álvaro Morata zette de Spanjaarden na iets minder dan een half uur op voorsprong. De aanvaller van Juventus deed dat na een voorzet van Gerard Moreno, die nieuw was in het elftal om aan aanvalskracht te winnen. Aanvankelijk werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd, maar de VAR keek er nog eens naar en zag dat het goed was.
Verder maakte Spanje niet zoveel indruk. Het spel was steriel, wel met soms redelijk combinatiespel, maar zonder dat er al te veel tastbaars werd afgedwongen. Bepalende spelers lijken te ontbreken in het elftal, dat nog niet doet denken aan de tijden dat er aan de hand van Andrés Iniesta, Xavi Hernández en Carles Puyol grote titels werden binnengehaald.
Gelijk
Robert Lewandowski maakte mede daarom vrij snel na de hervatting gelijk. De spits van Bayern München, één van de beste van de wereld, kopte raak na een voorzet van Kamil Józwiak. De gelijkmaker kwam niet eens geheel onverwacht. Kort voor rust had Karol Swiderski al op de paal geschoten, waarna Lewandowski verzuimde in de rebound te scoren.
Na de gelijkmaker kwam de VAR Spanje te hulp, door een strafschop te geven na een onnodige en misschien onbewuste overtreding van de Pool Jakub Moder. Ook hier deden de Spanjaarden weinig mee. Gerard Moreno, die kort geleden via penalty's in de finale tegen Manchester United met Villarreal de Europa League won, schoot op de paal. Morata verprutste de rebound.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
9 uur geleden