
Spanje versoepelt lockdown, politie deelt mondmaskers uit
MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - In Spanje zijn de strenge lockdown-maatregelen maandag een beetje versoepeld. De politie deelde op stations mondkapjes uit aan mensen die weer naar hun werk gaan.
In het Zuid-Europese land gaan sommige fabrieken weer open. Daar kunnen medewerkers niet vanuit huis werken. Voor de meeste Spanjaarden is het einde van de lockdown nog niet in zicht. Zij moeten verplicht thuisblijven om verspreiding van het virus te voorkomen.
De versoepeling van de maatregelen leidde in Madrid niet direct tot grote drukte. Er waren weinig forenzen te zien bij de hoofdingang van het grote treinstation Atocha in de hoofdstad. Ook was er weinig verkeer op de weg.
Lockdown tot 26 april
Een van de bedrijven die de deuren weer opent, het industriële concern Nicolas Correa, zegt extra maatregelen te nemen om het personeel te beschermen. Medewerkers krijgen de beschikking over beschermende uitrusting.
De lockdown in Spanje is vorige maand afgekondigd. De crisismaatregelen blijven in elk geval tot 26 april van kracht. In het land zijn tot dusver ruim 17.000 patiënten overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
De autoriteiten maakten maandag melding van het laagste aantal nieuwe coronagevallen sinds 20 maart. Inmiddels is bij 169.496 mensen in het land vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus, 3477 meer dan een dag eerder. Het aantal sterfgevallen door de uitbraak steeg met 517 naar 17.489.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
3 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben zaterdag scherp gereageerd op een vermoedelijke brandstichting bij een synagoge in Melbourne vrijdagavond, terwijl zich op dat moment ongeveer twintig mensen in het gebouw bevonden. De politie vermoedt dat het gaat om een doelgerichte aanval met een antisemitisch motief.
6 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.
8 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
10 uur geleden