Spanje verslaat Kroatië in finale Nations League na strafschoppen
ROTTERDAM (ANP) - De voetballers van Spanje hebben de derde editie van de Nations League gewonnen. De Spanjaarden van bondscoach Luis de la Fuente versloegen Kroatië in de finale in De Kuip in Rotterdam na strafschoppen met 5-4. Kroatië had eerder Nederland uitgeschakeld, Spanje won in de halve finales van Europees kampioen Italië.
Strafschoppen waren nodig omdat de stand na de reguliere speeltijd en de verlenging 0-0 was. Dani Carvajal maakte in de strafschoppenserie de winnende penalty voor Spanje. Kort daarvoor had doelman Unai Simón de strafschop van Bruno Petkovic gestopt. Eerder hadden Lovro Majer en Aymeric Laporte gemist.
Voor de Spanjaarden was het de tweede finale in de Nations League. De vorige in 2021 verloren ze van toenmalig wereldkampioen Frankrijk. Met veel balbezit probeerde Spanje druk te zetten op het doel van Dominik Livakovic, die in de beginfase zonder gevolgen even naast een voorzet van Fabián Ruiz greep. Een schot van Gavi ging nog naast.
Kansen
De Kroaten van sterspeler Luka Modric, die zich na de 4-2-zege op Oranje in de halve finale opnieuw gesteund voelden door een grote meerderheid van Kroatische fans, werden in het tweede deel van de eerste helft sterker. Andrej Kramaric kwam na een snelle omschakeling niet tot een schot door goed ingrijpen van Laporte. Op een kopbal van Ivan Perisic moest doelman Simón voor het eerst redding brengen.
In de tweede helft kopte Marco Asensio net over op aangeven van Jordi Alba, maar was ook Kroatië bij vlagen gevaarlijk. De la Fuente bracht Ansu Fati en Joselu en bij Kroatië kwam Petkovic. Maar ook met extra wissels aan beide kanten bleven de grote kansen aanvankelijk uit, totdat Fati in de 84 minuut van dichtbij tegen het been van Perisic aanschoot.
Strafschoppenseries
Kroatië begon aan de strafschoppenserie in de wetenschap dat de laatste twee keer op het WK gewonnen werd vanaf 11 meter. De Spanjaarden werden op het WK juist uitgeschakeld na strafschoppen door Marokko.
Doelman Simón van Athletic Bilbao werd echter de grote man voor Spanje. Hij stopte de strafschoppen van Majer en Petkovic, waardoor Spanje na uitschakelingen op het WK en ook het EK 2020 eindelijk weer eens won vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden