Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale

Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale

ENSCHEDE (ANP) - Spanje staat in de finale van de Nations League. De wereldkampioen van 2010 was in de halve eindstrijd te sterk voor Italië (2-1) na een doelpunt van de ingevallen Joselu in de slotfase. Kroatië is zondag de tegenstander tijdens de eindstrijd in De Kuip.

Spanje wacht sinds de Europese titel van 2012 op een prijs. De ploeg werd eind vorig jaar in de achtste finales van het WK in Qatar door Marokko uitgeschakeld. Italië veroverde twee jaar geleden de Europese titel maar wist zich niet te plaatsen voor de WK's van 2018 en 2022. De Italianen treffen zondagmiddag het Nederlands elftal voor een duel om de derde plaats in Enschede.

De Grolsch Veste was bijna helemaal gevuld, voornamelijk met Italiaanse en Spaanse fans die in Nederland, Duitsland en België leven. Hier en daar zaten ook toeschouwers met shirts van FC Twente op de tribunes. Zij zongen herhaaldelijk clubliederen van de trotse nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.

Aantrekkelijke eerste helft

Italië en Spanje vermaakten het publiek zeker in het eerste uur van het duel, met snel en technisch combinatievoetbal. De Nations League geniet voorlopig minder aanzien dan het WK en EK. Maar de halve finales van de eindronde in Nederland waren vermakelijk. Ook bij Oranje tegen Kroatië hoefde niemand zich woensdagavond te vervelen.

De openingsfase van de tweede halve eindstrijd was spectaculair met twee doelpunten binnen 12 minuten. Yéremi Pino profiteerde in de 3e minuut van een slippertje van Leonardo Bonucci, de ervaren aanvoerder van de Italianen. Ciro Immobile tekende voor de gelijkmaker. Hij benutte een strafschop na een handsbal van de Spaanse verdediger Robin Le Normand.

Matchwinner Joselu

Davide Frattesi scoorde voor rust voor Italië, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Na rust kon Spanje opnieuw niet camoufleren dat het moeite heeft met scoren. Mikel Merino, Álvaro Morata en Rodri slaagden er niet in doelman Gianluigi Donnarumma te passeren. Even later mocht de redding van de Spaanse keeper Unai Simón op een schot van Frattesi er ook zijn. Uiteindelijk was de ingevallen Joselu de gevierde man. De invaller scoorde in de 88e minuut, na een schot van Rodri.

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

3 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

5 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

5 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

5 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

6 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

7 uur geleden