Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale
ENSCHEDE (ANP) - Spanje staat in de finale van de Nations League. De wereldkampioen van 2010 was in de halve eindstrijd te sterk voor Italië (2-1) na een doelpunt van de ingevallen Joselu in de slotfase. Kroatië is zondag de tegenstander tijdens de eindstrijd in De Kuip.
Spanje wacht sinds de Europese titel van 2012 op een prijs. De ploeg werd eind vorig jaar in de achtste finales van het WK in Qatar door Marokko uitgeschakeld. Italië veroverde twee jaar geleden de Europese titel maar wist zich niet te plaatsen voor de WK's van 2018 en 2022. De Italianen treffen zondagmiddag het Nederlands elftal voor een duel om de derde plaats in Enschede.
De Grolsch Veste was bijna helemaal gevuld, voornamelijk met Italiaanse en Spaanse fans die in Nederland, Duitsland en België leven. Hier en daar zaten ook toeschouwers met shirts van FC Twente op de tribunes. Zij zongen herhaaldelijk clubliederen van de trotse nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
Aantrekkelijke eerste helft
Italië en Spanje vermaakten het publiek zeker in het eerste uur van het duel, met snel en technisch combinatievoetbal. De Nations League geniet voorlopig minder aanzien dan het WK en EK. Maar de halve finales van de eindronde in Nederland waren vermakelijk. Ook bij Oranje tegen Kroatië hoefde niemand zich woensdagavond te vervelen.
De openingsfase van de tweede halve eindstrijd was spectaculair met twee doelpunten binnen 12 minuten. Yéremi Pino profiteerde in de 3e minuut van een slippertje van Leonardo Bonucci, de ervaren aanvoerder van de Italianen. Ciro Immobile tekende voor de gelijkmaker. Hij benutte een strafschop na een handsbal van de Spaanse verdediger Robin Le Normand.
Matchwinner Joselu
Davide Frattesi scoorde voor rust voor Italië, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Na rust kon Spanje opnieuw niet camoufleren dat het moeite heeft met scoren. Mikel Merino, Álvaro Morata en Rodri slaagden er niet in doelman Gianluigi Donnarumma te passeren. Even later mocht de redding van de Spaanse keeper Unai Simón op een schot van Frattesi er ook zijn. Uiteindelijk was de ingevallen Joselu de gevierde man. De invaller scoorde in de 88e minuut, na een schot van Rodri.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
4 uur geleden