Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale

Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale

ENSCHEDE (ANP) - Spanje staat in de finale van de Nations League. De wereldkampioen van 2010 was in de halve eindstrijd te sterk voor Italië (2-1) na een doelpunt van de ingevallen Joselu in de slotfase. Kroatië is zondag de tegenstander tijdens de eindstrijd in De Kuip.

Spanje wacht sinds de Europese titel van 2012 op een prijs. De ploeg werd eind vorig jaar in de achtste finales van het WK in Qatar door Marokko uitgeschakeld. Italië veroverde twee jaar geleden de Europese titel maar wist zich niet te plaatsen voor de WK's van 2018 en 2022. De Italianen treffen zondagmiddag het Nederlands elftal voor een duel om de derde plaats in Enschede.

De Grolsch Veste was bijna helemaal gevuld, voornamelijk met Italiaanse en Spaanse fans die in Nederland, Duitsland en België leven. Hier en daar zaten ook toeschouwers met shirts van FC Twente op de tribunes. Zij zongen herhaaldelijk clubliederen van de trotse nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.

Aantrekkelijke eerste helft

Italië en Spanje vermaakten het publiek zeker in het eerste uur van het duel, met snel en technisch combinatievoetbal. De Nations League geniet voorlopig minder aanzien dan het WK en EK. Maar de halve finales van de eindronde in Nederland waren vermakelijk. Ook bij Oranje tegen Kroatië hoefde niemand zich woensdagavond te vervelen.

De openingsfase van de tweede halve eindstrijd was spectaculair met twee doelpunten binnen 12 minuten. Yéremi Pino profiteerde in de 3e minuut van een slippertje van Leonardo Bonucci, de ervaren aanvoerder van de Italianen. Ciro Immobile tekende voor de gelijkmaker. Hij benutte een strafschop na een handsbal van de Spaanse verdediger Robin Le Normand.

Matchwinner Joselu

Davide Frattesi scoorde voor rust voor Italië, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Na rust kon Spanje opnieuw niet camoufleren dat het moeite heeft met scoren. Mikel Merino, Álvaro Morata en Rodri slaagden er niet in doelman Gianluigi Donnarumma te passeren. Even later mocht de redding van de Spaanse keeper Unai Simón op een schot van Frattesi er ook zijn. Uiteindelijk was de ingevallen Joselu de gevierde man. De invaller scoorde in de 88e minuut, na een schot van Rodri.

Meer uit Voetbal

FIFA meldt forse stijging prijzengeld WK voetbal

DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.

37 minuten geleden
FSV Mainz stapt naar federale rechtbank in geschil met El Ghazi

MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.

1 uur geleden
FIFA straft Maleisië na fraude met onder anderen oud-ADO-speler

ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.

3 uur geleden
PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

16 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

18 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

19 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

21 uur geleden