Spanje verslaat Italië en ontmoet Kroatië in finale
ENSCHEDE (ANP) - Spanje staat in de finale van de Nations League. De wereldkampioen van 2010 was in de halve eindstrijd te sterk voor Italië (2-1) na een doelpunt van de ingevallen Joselu in de slotfase. Kroatië is zondag de tegenstander tijdens de eindstrijd in De Kuip.
Spanje wacht sinds de Europese titel van 2012 op een prijs. De ploeg werd eind vorig jaar in de achtste finales van het WK in Qatar door Marokko uitgeschakeld. Italië veroverde twee jaar geleden de Europese titel maar wist zich niet te plaatsen voor de WK's van 2018 en 2022. De Italianen treffen zondagmiddag het Nederlands elftal voor een duel om de derde plaats in Enschede.
De Grolsch Veste was bijna helemaal gevuld, voornamelijk met Italiaanse en Spaanse fans die in Nederland, Duitsland en België leven. Hier en daar zaten ook toeschouwers met shirts van FC Twente op de tribunes. Zij zongen herhaaldelijk clubliederen van de trotse nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
Aantrekkelijke eerste helft
Italië en Spanje vermaakten het publiek zeker in het eerste uur van het duel, met snel en technisch combinatievoetbal. De Nations League geniet voorlopig minder aanzien dan het WK en EK. Maar de halve finales van de eindronde in Nederland waren vermakelijk. Ook bij Oranje tegen Kroatië hoefde niemand zich woensdagavond te vervelen.
De openingsfase van de tweede halve eindstrijd was spectaculair met twee doelpunten binnen 12 minuten. Yéremi Pino profiteerde in de 3e minuut van een slippertje van Leonardo Bonucci, de ervaren aanvoerder van de Italianen. Ciro Immobile tekende voor de gelijkmaker. Hij benutte een strafschop na een handsbal van de Spaanse verdediger Robin Le Normand.
Matchwinner Joselu
Davide Frattesi scoorde voor rust voor Italië, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Na rust kon Spanje opnieuw niet camoufleren dat het moeite heeft met scoren. Mikel Merino, Álvaro Morata en Rodri slaagden er niet in doelman Gianluigi Donnarumma te passeren. Even later mocht de redding van de Spaanse keeper Unai Simón op een schot van Frattesi er ook zijn. Uiteindelijk was de ingevallen Joselu de gevierde man. De invaller scoorde in de 88e minuut, na een schot van Rodri.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
3 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
5 uur geleden