Spanje verslaat Frankrijk en is eerste finalist op EK
MÜNCHEN (ANP) - Spanje heeft zich als eerste land verzekerd van een plek in de finale van het EK voetbal. De Spanjaarden versloegen in München Frankrijk met 2-1.
Zondag neemt Spanje het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Oranje en Engeland. De finale wordt gespeeld in Berlijn en begint om 21.00 uur.
Randal Kolo Muani zette de Fransen in de negende minuut op voorsprong, maar nog binnen een half uur had Spanje al de leiding. Lamine Yamal maakte in de 21e minuut gelijk en Dani Olmo schoot vier minuten later de 2-1 binnen. De 16-jarige Yamal werd met zijn doelpunt de jongste doelpuntenmaker ooit op een Europees kampioenschap.
Spanje won het EK in 2008 en 2012. Op het vorige EK was Italië in de halve finales na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden