Spanje verslaat Frankrijk en is eerste finalist op EK
MÜNCHEN (ANP) - Spanje heeft zich als eerste land verzekerd van een plek in de finale van het EK voetbal. De Spanjaarden versloegen in München Frankrijk met 2-1.
Zondag neemt Spanje het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Oranje en Engeland. De finale wordt gespeeld in Berlijn en begint om 21.00 uur.
Randal Kolo Muani zette de Fransen in de negende minuut op voorsprong, maar nog binnen een half uur had Spanje al de leiding. Lamine Yamal maakte in de 21e minuut gelijk en Dani Olmo schoot vier minuten later de 2-1 binnen. De 16-jarige Yamal werd met zijn doelpunt de jongste doelpuntenmaker ooit op een Europees kampioenschap.
Spanje won het EK in 2008 en 2012. Op het vorige EK was Italië in de halve finales na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Het is nog niet bekend of supporters van Feyenoord over twee weken welkom zijn bij het uitduel tegen NEC. De gemeente Nijmegen praat daarover met NEC en voetbalbond KNVB. "Er is nog niks besloten", laat de gemeente dinsdag weten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Supportersgroep Rotterdam Radicals van Feyenoord vindt dat het vuurwerkgeweld tijdens het uitduel met SC Cambuur zondag wel meeviel. "Mensen op het thuisvak inhaleren wat rook, horen wat knalletjes. Een enkeling zal inderdaad een stukje vuurwerk tegen zich aan hebben gekregen. Ga je niet dood van hoor", schrijft het onderdeel van de harde kern op sociale media. Bij de grootschalige vuurwerkactie raakten zeven toeschouwers van Cambuur gewond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
20 uur geleden