Spanje verslaat Frankrijk en is eerste finalist op EK
MÜNCHEN (ANP) - Spanje heeft zich als eerste land verzekerd van een plek in de finale van het EK voetbal. De Spanjaarden versloegen in München Frankrijk met 2-1.
Zondag neemt Spanje het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Oranje en Engeland. De finale wordt gespeeld in Berlijn en begint om 21.00 uur.
Randal Kolo Muani zette de Fransen in de negende minuut op voorsprong, maar nog binnen een half uur had Spanje al de leiding. Lamine Yamal maakte in de 21e minuut gelijk en Dani Olmo schoot vier minuten later de 2-1 binnen. De 16-jarige Yamal werd met zijn doelpunt de jongste doelpuntenmaker ooit op een Europees kampioenschap.
Spanje won het EK in 2008 en 2012. Op het vorige EK was Italië in de halve finales na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
7 uur geleden