Spanje verslaat Frankrijk en is eerste finalist op EK
MÜNCHEN (ANP) - Spanje heeft zich als eerste land verzekerd van een plek in de finale van het EK voetbal. De Spanjaarden versloegen in München Frankrijk met 2-1.
Zondag neemt Spanje het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Oranje en Engeland. De finale wordt gespeeld in Berlijn en begint om 21.00 uur.
Randal Kolo Muani zette de Fransen in de negende minuut op voorsprong, maar nog binnen een half uur had Spanje al de leiding. Lamine Yamal maakte in de 21e minuut gelijk en Dani Olmo schoot vier minuten later de 2-1 binnen. De 16-jarige Yamal werd met zijn doelpunt de jongste doelpuntenmaker ooit op een Europees kampioenschap.
Spanje won het EK in 2008 en 2012. Op het vorige EK was Italië in de halve finales na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
11 minuten geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
39 minuten geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
7 uur geleden