Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verslaat Engeland en is weer Europees kampioen

Spanje verslaat Engeland en is weer Europees kampioen

BERLIJN (ANP) - Spanje heeft voor de vierde keer de Europese titel gewonnen. De wereldkampioen van 2010 was in de finale ook te sterk voor Engeland (2-1), nadat het eerder in het toernooi titelkandidaten Duitsland en Frankrijk met dezelfde cijfers had verslagen. Invaller Mikel Oyarzabal was de gevierde man in het Olympiastadion van Berlijn. Hij maakte in de 86e minuut het winnende doelpunt.

Zo moet Engeland nog minimaal twee jaar wachten op een volgende kans op een eerste hoofdprijs sinds de wereldtitel van 1966. De Engelsen verloren drie jaar geleden van Italië in de vorige finale van het EK, na een mislukte strafschoppenserie.

Spanje maakte indruk op weg naar de finale met frivool en aanvallend voetbal en overwinningen op Kroatië (3-0), Italië (1-0), Albanië (1-0), Georgië (4-1) en de titelkandidaten Duitsland (2-1) en Frankrijk (2-1). Engeland viel tijdens de duels met Servië (1-0), Denemarken (1-1) en Slovenië (0-0) in de groepsfase zo tegen dat teleurgestelde fans hun bondscoach Gareth Southgate met bekers bier bekogelden. De Britten moesten in de achtste finale tegen Slowakije (2-1) een verlenging spelen en versloegen Zwitserland (1-1) in de kwartfinale pas na strafschoppen. De winnende treffer tegen het Nederlands elftal in de halve finale viel in de negentigste minuut (2-1).

Kansen

Spanje had veel de bal, maar wist voor rust geen uitgespeelde kans te creëren. Dit kwam mede doordat de eerder in het EK veelgeprezen vleugelspelers, Lamine Yamal en Nico Williams, hun directe tegenstanders maar zelden konden passeren. De tienersensatie van FC Barcelona, op 17-jarige leeftijd de jongste speler ooit in een finale van een Europese eindronde, had het lastig tegen Luke Shaw. Williams ondervond dat de taaie Kyle Walker zich niet makkelijk gewonnen geeft.

Spanje moest na rust verder zonder de geblesseerde Rodri, de architect op het middenveld. Maar de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente wist die teleurstelling snel te verwerken, met dank aan beide buitenspelers. Yamal was zijn directe bewaker Shaw eindelijk eens kwijt in de 47e minuut. Hij vond Williams, die koelbloedig raak schoot (1-0). Spanje liet de Engelsen wankelen na de openingstreffer, maar Dani Olmo, Álvaro Morata en Yamal misten kansen op een tweede treffer. Southgate wisselde zijn aanvoerder Harry Kane voor Ollie Watkins, de maker van het winnende doelpunt tegen Oranje. Niet Watkins maar de eveneens ingevallen Cole Palmer maakte in de 73e minuut gelijk, via het lichaam van de Spaanse invaller Martín Zubimendi. Een verlenging leek aanstaande, totdat Oyarzabal alsnog doel trof.

Meer uit Voetbal

Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

5 minuten geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

12 minuten geleden
Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

1 uur geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

13 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

15 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

18 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

19 uur geleden