Spanje verslaat Engeland en is weer Europees kampioen
BERLIJN (ANP) - Spanje heeft voor de vierde keer de Europese titel gewonnen. De wereldkampioen van 2010 was in de finale ook te sterk voor Engeland (2-1), nadat het eerder in het toernooi titelkandidaten Duitsland en Frankrijk met dezelfde cijfers had verslagen. Invaller Mikel Oyarzabal was de gevierde man in het Olympiastadion van Berlijn. Hij maakte in de 86e minuut het winnende doelpunt.
Zo moet Engeland nog minimaal twee jaar wachten op een volgende kans op een eerste hoofdprijs sinds de wereldtitel van 1966. De Engelsen verloren drie jaar geleden van Italië in de vorige finale van het EK, na een mislukte strafschoppenserie.
Spanje maakte indruk op weg naar de finale met frivool en aanvallend voetbal en overwinningen op Kroatië (3-0), Italië (1-0), Albanië (1-0), Georgië (4-1) en de titelkandidaten Duitsland (2-1) en Frankrijk (2-1). Engeland viel tijdens de duels met Servië (1-0), Denemarken (1-1) en Slovenië (0-0) in de groepsfase zo tegen dat teleurgestelde fans hun bondscoach Gareth Southgate met bekers bier bekogelden. De Britten moesten in de achtste finale tegen Slowakije (2-1) een verlenging spelen en versloegen Zwitserland (1-1) in de kwartfinale pas na strafschoppen. De winnende treffer tegen het Nederlands elftal in de halve finale viel in de negentigste minuut (2-1).
Kansen
Spanje had veel de bal, maar wist voor rust geen uitgespeelde kans te creëren. Dit kwam mede doordat de eerder in het EK veelgeprezen vleugelspelers, Lamine Yamal en Nico Williams, hun directe tegenstanders maar zelden konden passeren. De tienersensatie van FC Barcelona, op 17-jarige leeftijd de jongste speler ooit in een finale van een Europese eindronde, had het lastig tegen Luke Shaw. Williams ondervond dat de taaie Kyle Walker zich niet makkelijk gewonnen geeft.
Spanje moest na rust verder zonder de geblesseerde Rodri, de architect op het middenveld. Maar de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente wist die teleurstelling snel te verwerken, met dank aan beide buitenspelers. Yamal was zijn directe bewaker Shaw eindelijk eens kwijt in de 47e minuut. Hij vond Williams, die koelbloedig raak schoot (1-0). Spanje liet de Engelsen wankelen na de openingstreffer, maar Dani Olmo, Álvaro Morata en Yamal misten kansen op een tweede treffer. Southgate wisselde zijn aanvoerder Harry Kane voor Ollie Watkins, de maker van het winnende doelpunt tegen Oranje. Niet Watkins maar de eveneens ingevallen Cole Palmer maakte in de 73e minuut gelijk, via het lichaam van de Spaanse invaller Martín Zubimendi. Een verlenging leek aanstaande, totdat Oyarzabal alsnog doel trof.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
8 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
11 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
23 uur geleden