Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verplicht mondmasker buiten

Spanje verplicht mondmasker buiten

MADRID (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Uit vrees voor de oprukkende coronavariant omikron verplicht Spanje het dragen van mondkapjes buiten. Eerder tijdens de coronacrisis moest buiten ook al een masker op, maar daar kwam in juni een einde aan, behalve op drukke plekken en binnen in openbare ruimtes. Het is nog niet bekend wanneer de verplichting weer ingaat.

Spanje kampt met een explosieve toename van coronabesmettingen. Deze week werd het recordaantal van bijna 50.000 op een dag bereikt. De omikronvariant is al verantwoordelijk voor 80 procent van alle nieuwe gevallen in de Spaanse hoofdstad Madrid, melden media.

De regio Catalonië, waar Barcelona onder valt, kondigde al extra coronamaatregelen aan die vrijdag ingaan. Nachtclubs, kroegen en cafés moeten dicht, er komt een avondklok van 01.00 uur tot 06.00 uur en de maximale bezetting in restaurants wordt flink verminderd. Ook mogen mensen thuis minder gasten ontvangen. De regels gelden voor vijftien dagen.

Meer uit Buitenland

Familie van door ICE gedode Renée Good klaagt regering-Trump aan

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De familie van de door de Amerikaanse immigratiedienst ICE doodgeschoten Renée Good spant een rechtszaak aan tegen de regering-Trump. De 37-jarige Good werd in januari in Minneapolis neergeschoten, wat bijdroeg aan de grote protesten tegen ICE. De dood van Good kwam in de VS symbool te staan voor de harde aanpak van de immigratiedienst, aangestuurd door het migratiebeleid van president Donald Trump.

31 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef: mislukte executie toont wreedheid doodstraf

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, ziet de mislukte executie van Christa Pike als een teken van de wreedheid van de doodstraf. Hij roept op de doodstraf af te schaffen. Ook zouden de autoriteiten in Tennessee volgens hem niet moeten proberen Pike alsnog te executeren.

42 minuten geleden
Netanyahu: aanvaller flydubai-vlucht is Omaanse islamist

NEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.

1 uur geleden
Finland onderzoekt vermoedelijke inbraken bij parlementariërs

HELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.

1 uur geleden
Parijs wil schuldenlast aanpakken met bezuiniging en belastingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.

2 uur geleden
Franse regering houdt crisisberaad over onderwijsprotesten

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.

2 uur geleden
Frans marineschip begeleidt schepen door zeestraat Bab al-Mandeb

PARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.

2 uur geleden