Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering stelt het dragen van mondkapjes op school verplicht voor alle leerlingen vanaf 6 jaar oud. Ook als er afstand kan worden gehouden, moeten de kapjes op. Minister van Onderwijs María Isabel Celaá Diéguez heeft dit bekendgemaakt, nadat ze met alle regio's over een nationale aanpak voor de heropening van de scholen had gesproken. Kinderen moeten op school vijf keer per dag hun handen wassen. Hun lichaamstemperatuur wordt aan het begin van de schooldag opgenomen en de lokalen moeten zo veel als mogelijk geventileerd worden.

Er is veel kritiek gerezen op de vaak totaal verschillende aanpak van het coronavirus in de zeventien autonome regio's van Spanje. Het noordelijke Cantabrië had bijvoorbeeld voor het begin van het schooljaar afgekondigd dat in de opvang en het onderwijs al vanaf 3 jaar mondkapjes moeten worden gedragen. De meeste scholen zijn vanwege het coronavirus half maart dichtgegaan en gaan nu pas weer open. Spanje kampt momenteel met een stijging van het aantal besmettingen. Maar volgens minister van Gezondheid Salvador Illa Roca komt dat ook omdat er steeds beter en steeds meer op het virus wordt getest.

Meer uit Buitenland

Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

24 minuten geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

40 minuten geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

44 minuten geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

2 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

6 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

6 uur geleden