Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering stelt het dragen van mondkapjes op school verplicht voor alle leerlingen vanaf 6 jaar oud. Ook als er afstand kan worden gehouden, moeten de kapjes op. Minister van Onderwijs María Isabel Celaá Diéguez heeft dit bekendgemaakt, nadat ze met alle regio's over een nationale aanpak voor de heropening van de scholen had gesproken. Kinderen moeten op school vijf keer per dag hun handen wassen. Hun lichaamstemperatuur wordt aan het begin van de schooldag opgenomen en de lokalen moeten zo veel als mogelijk geventileerd worden.

Er is veel kritiek gerezen op de vaak totaal verschillende aanpak van het coronavirus in de zeventien autonome regio's van Spanje. Het noordelijke Cantabrië had bijvoorbeeld voor het begin van het schooljaar afgekondigd dat in de opvang en het onderwijs al vanaf 3 jaar mondkapjes moeten worden gedragen. De meeste scholen zijn vanwege het coronavirus half maart dichtgegaan en gaan nu pas weer open. Spanje kampt momenteel met een stijging van het aantal besmettingen. Maar volgens minister van Gezondheid Salvador Illa Roca komt dat ook omdat er steeds beter en steeds meer op het virus wordt getest.

Meer uit Buitenland

Hezbollah meldt aanval op bases Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.

26 minuten geleden
Witkoff hekelt opstelling Iran in onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.

29 minuten geleden
Netanyahu: oorlog met Iran zal niet eindeloos duren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".

1 uur geleden
VS: commandoposten van Revolutionaire Garde verwoest

TAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Brand in Amerikaanse ambassade in Riyad na droneaanval

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.

1 uur geleden
Gevechten tussen Afghanistan en Pakistan houden aan

KABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.

1 uur geleden
Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

4 uur geleden