Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

Spanje verplicht mondkapjes op scholen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering stelt het dragen van mondkapjes op school verplicht voor alle leerlingen vanaf 6 jaar oud. Ook als er afstand kan worden gehouden, moeten de kapjes op. Minister van Onderwijs María Isabel Celaá Diéguez heeft dit bekendgemaakt, nadat ze met alle regio's over een nationale aanpak voor de heropening van de scholen had gesproken. Kinderen moeten op school vijf keer per dag hun handen wassen. Hun lichaamstemperatuur wordt aan het begin van de schooldag opgenomen en de lokalen moeten zo veel als mogelijk geventileerd worden.

Er is veel kritiek gerezen op de vaak totaal verschillende aanpak van het coronavirus in de zeventien autonome regio's van Spanje. Het noordelijke Cantabrië had bijvoorbeeld voor het begin van het schooljaar afgekondigd dat in de opvang en het onderwijs al vanaf 3 jaar mondkapjes moeten worden gedragen. De meeste scholen zijn vanwege het coronavirus half maart dichtgegaan en gaan nu pas weer open. Spanje kampt momenteel met een stijging van het aantal besmettingen. Maar volgens minister van Gezondheid Salvador Illa Roca komt dat ook omdat er steeds beter en steeds meer op het virus wordt getest.

Meer uit Buitenland

Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

31 minuten geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

43 minuten geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

59 minuten geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

1 uur geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

1 uur geleden
Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

3 uur geleden