Spanje verplicht mondkapjes op scholen
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering stelt het dragen van mondkapjes op school verplicht voor alle leerlingen vanaf 6 jaar oud. Ook als er afstand kan worden gehouden, moeten de kapjes op. Minister van Onderwijs María Isabel Celaá Diéguez heeft dit bekendgemaakt, nadat ze met alle regio's over een nationale aanpak voor de heropening van de scholen had gesproken. Kinderen moeten op school vijf keer per dag hun handen wassen. Hun lichaamstemperatuur wordt aan het begin van de schooldag opgenomen en de lokalen moeten zo veel als mogelijk geventileerd worden.
Er is veel kritiek gerezen op de vaak totaal verschillende aanpak van het coronavirus in de zeventien autonome regio's van Spanje. Het noordelijke Cantabrië had bijvoorbeeld voor het begin van het schooljaar afgekondigd dat in de opvang en het onderwijs al vanaf 3 jaar mondkapjes moeten worden gedragen. De meeste scholen zijn vanwege het coronavirus half maart dichtgegaan en gaan nu pas weer open. Spanje kampt momenteel met een stijging van het aantal besmettingen. Maar volgens minister van Gezondheid Salvador Illa Roca komt dat ook omdat er steeds beter en steeds meer op het virus wordt getest.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP) - Er is meer noodhulp nodig om de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo onder controle te brengen, stelt Artsen zonder Grenzen (AzG). Volgens de hulporganisatie verspreidt het dodelijke virus zich een maand na de uitbraak nog altijd sneller dan dat de hulp voor de bestrijding toeneemt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Wereldwijd wordt de aangekondigde raamovereenkomst voor een duurzaam staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran positief ontvangen. Onder meer landen in de regio spreken hun steun uit voor het vrijdag te tekenen document.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran vindt dat de Verenigde Staten ervoor verantwoordelijk zijn dat Israël zijn aanvallen op Libanon beëindigt. De VS en Iran hebben een deal gesloten die ook Libanon omvat, maar Israël was geen partij bij de overeenkomst en is in elk geval niet van plan zijn troepen uit Libanon terug te trekken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De internationale missie die tientallen landen hebben voorbereid om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen, kan snel worden ingezet. Dat zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot maandagochtend in Luxemburg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon is niet op de hoogte gesteld van de details van het akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran, zegt een Libanese functionaris. De overeenkomst moet een eerste stap zijn naar het beëindigen van de Iranoorlog, inclusief de strijd in Libanon.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran gaan deze week indirecte besprekingen houden in de Qatarese hoofdstad Doha, zegt een diplomaat tegen persbureau AFP. Die gesprekken zijn bedoeld als voorbereiding op de ondertekening van een deal tussen de twee landen, vrijdag in Zwitserland.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het een historisch kloostercomplex in Kyiv heeft getroffen bij de jongste nachtelijke aanvallen op Oekraïne. De religieuze locatie is geraakt door een raket van het Amerikaanse luchtafweersysteem Patriot die mogelijk verkeerd is afgevuurd, stelt het Russische ministerie van Defensie.
3 uur geleden