Spanje verlengt noodtoestand rond coronavirus tot 7 juni
MADRID (ANP/DPA) - Spanje heeft de noodtoestand vanwege de coronapandemie voor de vijfde keer verlengd, ondanks felle tegenstand van de oppositie en toenemende protesten van ontevreden burgers.
Het parlement in Madrid nam woensdagavond met een krappe meerderheid een voorstel voor verlenging van de linkse regering aan. De al sinds medio maart geldende noodtoestand, met strikte uitgaansbeperkingen, zal nu tot ten minste 7 juni aanhouden.
De minderheidsregering van premier Pedro Sánchez wilde de 'Estado de alarma' met een hele maand verlengen. Maar daarvoor kreeg ze niet genoeg steun. Dinsdag werd echter aan de vooravond van de stemming een compromis bereikt over een verlenging met twee weken met de liberale partij Ciudadanos.
Situatie verbeterd
De steun van de tien liberale parlementsleden, die zich na een verschuiving naar rechts en het verkiezingsdebacle eind 2019 nu proberen te onderscheiden als vertegenwoordigers van het politieke centrum, bleek doorslaggevend: het voorstel kreeg 167 stemmen voor en 162 tegen.
Met meer dan 230.000 besmettingsgevallen en bijna 28.000 doden is Spanje een van de landen die het hardst door de pandemie zijn getroffen. De laatste weken is de situatie verbeterd. De nieuw geregistreerde sterfgevallen, op woensdag 95, lagen voor de vierde dag op rij onder de honderd. De daling is "groter dan in andere landen zoals Italië", zei minister van Volksgezondheid Salvador Illa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
15 uur geleden