Spanje verlengt noodtoestand rond coronavirus tot 7 juni
MADRID (ANP/DPA) - Spanje heeft de noodtoestand vanwege de coronapandemie voor de vijfde keer verlengd, ondanks felle tegenstand van de oppositie en toenemende protesten van ontevreden burgers.
Het parlement in Madrid nam woensdagavond met een krappe meerderheid een voorstel voor verlenging van de linkse regering aan. De al sinds medio maart geldende noodtoestand, met strikte uitgaansbeperkingen, zal nu tot ten minste 7 juni aanhouden.
De minderheidsregering van premier Pedro Sánchez wilde de 'Estado de alarma' met een hele maand verlengen. Maar daarvoor kreeg ze niet genoeg steun. Dinsdag werd echter aan de vooravond van de stemming een compromis bereikt over een verlenging met twee weken met de liberale partij Ciudadanos.
Situatie verbeterd
De steun van de tien liberale parlementsleden, die zich na een verschuiving naar rechts en het verkiezingsdebacle eind 2019 nu proberen te onderscheiden als vertegenwoordigers van het politieke centrum, bleek doorslaggevend: het voorstel kreeg 167 stemmen voor en 162 tegen.
Met meer dan 230.000 besmettingsgevallen en bijna 28.000 doden is Spanje een van de landen die het hardst door de pandemie zijn getroffen. De laatste weken is de situatie verbeterd. De nieuw geregistreerde sterfgevallen, op woensdag 95, lagen voor de vierde dag op rij onder de honderd. De daling is "groter dan in andere landen zoals Italië", zei minister van Volksgezondheid Salvador Illa.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
42 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
57 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
2 uur geleden