Spanje verlengt noodtoestand nog één keer met 15 dagen
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez wilde de noodtoestand nog een maand verlengen, maar beperkt zich om politieke redenen tot twee weken. Spaanse media berichtten dat zijn regering vreest onvoldoende steun te krijgen in het parlement voor vier weken. Na overleg met een oppositiepartij stelt hij voor de lockdown nog twee weken, tot 7 juni, te laten gelden en er dan mee op te houden.
De sociaaldemocraat Sánchez leidt een tweepartijencoalitie die geen meerderheid in het Spaanse parlement heeft. De noodtoestand in Spanje gaat veel verder dan in veel andere Europese landen waar met tijdelijke noodverordeningen wordt gewerkt. In Spanje kan de regering burgers verplichten ergens te blijven of diensten te verlenen. Ook kunnen eigendommen gevorderd worden.
Dinsdag werd bekendgemaakt dat het dodental in Spanje is gestegen met 83, dat zijn 24 doden meer dan op maandag. Het geregistreerde aantal doden staat nu op 27.778. Zeker 278.000 mensen in het land zijn besmet met het virus.
Bijna 200.000 patiënten zijn genezen en 1150 patiënten liggen nog in kritieke toestand in ziekenhuizen. Voor een groot aantal regio's zijn al versoepelingen van de lockdown afgekondigd. De toerismesector hoopt nog iets van het miljardenverlies goed te maken als er deze zomer weer toeristen mogen komen.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen, meldt een vakbondsvertegenwoordiger. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
2 uur geleden