Spanje toch zonder Adama Traoré na coronatests
MADRID (ANP) - Aanvaller Adama Traoré heeft zijn debuut voor Spanje weer moeten uitstellen. De 24-jarige vleugelspits van de Engelse voetbalclub Wolverhampton Wanderers is uit voorzorg weer uit de selectie gezet, omdat een coronatest geen duidelijke negatieve uitslag opleverde. Eerder in de week gebeurde hetzelfde, waardoor Traoré donderdag niet mocht meedoen in de eerste wedstrijd van de Nations League tegen Duitsland (1-1).
De tweede test was wel negatief. De aanvaller sloot daarom vrijdag in Madrid aan bij de Spaanse ploeg van bondscoach Luis Enrique. Het was de bedoeling dat hij zondag tegen Oekraïne zou debuteren, maar aangezien de laatste coronatest opnieuw geen duidelijke uitslag opleverde, heeft Traoré in lijn met de protocollen van de Europese voetbalbond UEFA de selectie toch weer verlaten.
De fysiek sterke vleugelspits werd vorig jaar al eens opgeroepen voor twee EK-kwalificatiewedstrijden, maar hij meldde zich toen af, officieel vanwege een blessure. De aanvaller twijfelde lang of hij voor Spanje wilde uitkomen of voor Mali, het land waar zijn ouders vandaan komen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ziggo stopt op 1 juli volgend jaar als hoofdsponsor van Ajax. Het bedrijf heeft besloten het aflopende contract niet te verlengen.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.
3 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de play-offs voor de kwalificatie voor het WK van 2027 in Brazilië, op tegen Hongarije. Als de voetbalsters dat tweeluik winnen, wacht er nog een tegenstander over twee wedstrijden. Dat is dan tegen de winnaar van de wedstrijden tussen Turkije en Slovenië.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst was verrast dat Feyenoord bij hem uitkwam. Dat zei de 51-jarige trainer donderdag tijdens zijn presentatie als hoofdtrainer in De Kuip.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Ibrahima Konaté vastgelegd tot medio 2030. De 27-jarige Franse international vertrok eerder dit voorjaar na vijf seizoenen transfervrij bij Liverpool.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.
11 uur geleden