Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje telt weer 164 sterfgevallen

Spanje telt weer 164 sterfgevallen

MADRID (ANP) - In Spanje zijn in 24 uur tijd 164 sterfgevallen geregistreerd die het gevolg zijn van het gevreesde coronavirus. Het is hetzelfde aantal doden als zondag is vastgesteld. Het aantal besmettingen is met 356 toegenomen meldden Spaanse media. Dat is het laagste aantal nieuwe gevallen sinds 8 maart. Van de 218.000 besmette patiënten zijn er inmiddels 121.000 genezen. Meer dan 25.400 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Spanje versoepelt stapvoets de strenge beperkingen van de bewegingsvrijheid die zijn ingevoerd om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Het wordt nu 'de fase nul' genoemd. Met mondkapjes kan er bijvoorbeeld weer met het openbaar vervoer worden gereisd. Cafés en restaurants kunnen maandag openen voor klanten die vooraf bestellen en dat dan afhalen. Bibliotheken en een reeks ondernemingen inclusief lokale winkels openen weer de deuren met een aantal restricties. Beroepsmatige sporters kunnen weer individueel gaan trainen zo lang ze dat willen, maar ze moeten dat niet te ver van huis doen en in hun provincie blijven.

Vier eilanden zijn de rest van het land een stap voor in de versoepeling. Op Formentera, La Graciosa, La Gomera en Hierro is het maandag al 'fase 1'. Daar wordt bijvoorbeeld iets nauwer sociaal contact toegestaan, mogen in auto's alle zitplaatsen bezet zijn en gaan terrassen weer open.

Meer uit Buitenland

Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu de Democraten een grote overwinning hebben behaald in de Congresverkiezingen. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky in een interview met de Duitse omroep ZDF.

26 minuten geleden
Russische centrale bank eist inbeslagname documenten Euroclear

BRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.

42 minuten geleden
Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

1 uur geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

1 uur geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

4 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

5 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

6 uur geleden