Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje telt weer 164 sterfgevallen

Spanje telt weer 164 sterfgevallen

MADRID (ANP) - In Spanje zijn in 24 uur tijd 164 sterfgevallen geregistreerd die het gevolg zijn van het gevreesde coronavirus. Het is hetzelfde aantal doden als zondag is vastgesteld. Het aantal besmettingen is met 356 toegenomen meldden Spaanse media. Dat is het laagste aantal nieuwe gevallen sinds 8 maart. Van de 218.000 besmette patiënten zijn er inmiddels 121.000 genezen. Meer dan 25.400 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Spanje versoepelt stapvoets de strenge beperkingen van de bewegingsvrijheid die zijn ingevoerd om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Het wordt nu 'de fase nul' genoemd. Met mondkapjes kan er bijvoorbeeld weer met het openbaar vervoer worden gereisd. Cafés en restaurants kunnen maandag openen voor klanten die vooraf bestellen en dat dan afhalen. Bibliotheken en een reeks ondernemingen inclusief lokale winkels openen weer de deuren met een aantal restricties. Beroepsmatige sporters kunnen weer individueel gaan trainen zo lang ze dat willen, maar ze moeten dat niet te ver van huis doen en in hun provincie blijven.

Vier eilanden zijn de rest van het land een stap voor in de versoepeling. Op Formentera, La Graciosa, La Gomera en Hierro is het maandag al 'fase 1'. Daar wordt bijvoorbeeld iets nauwer sociaal contact toegestaan, mogen in auto's alle zitplaatsen bezet zijn en gaan terrassen weer open.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

2 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

6 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

7 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

7 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

7 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

8 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

9 uur geleden