Spanje tegen Portugal in aanloop naar EK
MADRID (ANP) - Spanje en Portugal spelen in de aanloop naar het EK voetbal van komende zomer een oefeninterland tegen elkaar. De twee Zuid-Europese landen, die tot de kanshebbers voor de Europese titel worden gerekend, ontmoeten elkaar op vrijdag 5 juni in het stadion van Atlético Madrid. Spanje en Portugal zaten bij het WK van 2018 bij elkaar in de groep. Het spectaculaire duel eindigde in 3-3, Cristiano Ronaldo nam alle Portugese doelpunten voor zijn rekening.
De Spanjaarden spelen in maart oefenwedstrijden tegen Duitsland (26 maart in Madrid) en het Nederlands elftal (29 maart in Amsterdam). Op het EK treft de ploeg van bondscoach Luis Enrique in de groepsfase Zweden, Polen en een land uit de play-offs. Spanje speelt al die wedstrijden in Bilbao.
Portugal is ingedeeld bij Duitsland en Frankrijk, de wereldkampioenen van respectievelijk 2014 en 2018. Daar komt nog een land uit de play-offs bij.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.
18 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.
3 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - AS Roma heeft met een uitzege van 2-0 op Torino de koppositie van stadgenoot Lazio overgenomen in de Italiaanse Serie A. Donyell Malen zette met zijn zesde seizoenstreffer de Romeinse club in de 40e minuut op voorsprong, Niccolò Pisilli verdubbelde de score in blessuretijd.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.
1 dag geledenQUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
1 dag geleden