Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje stuurt zes Leopard-tanks naar Oekraïne

Spanje stuurt zes Leopard-tanks naar Oekraïne

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje stuurt Oekraïne zes Leopard 2-tanks om het land te helpen in de strijd tegen Rusland. Defensieminister Margarita Robles Fernández sluit niet uit dat in de toekomst meer tanks volgen als "dat nodig is" en "bondgenoten ernaar vragen".

De Duitse gevechtsvoertuigen worden momenteel gerepareerd en zullen eind maart of begin april klaar zijn. Wanneer ze naar Oekraïne gaan, is niet bekendgemaakt. De minister zegt dat Spanje samenwerkt met de andere landen die dezelfde tanks sturen. Spanje maakte vorige maand al bekend tanks te zullen doneren, maar noemde toen nog geen aantal.

Duitsland wil samen met bondgenoten twee bataljons van de Leopard 2 leveren, maar het verzamelen van de tanks gaat langzamer dan verwacht. Er zijn nu 54 stuks toegezegd. Dat is niet genoeg voor twee bataljons van doorgaans 31 tanks elk voor Oekraïne.

Wekenlange aarzeling

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft bondgenoten opgeroepen om hun beschikbare tanks naar Oekraïne te sturen. Zijn regering besloot een maand geleden zelf Leopards naar Oekraïne te sturen en gaf ook andere landen toestemming om dat te doen. Dat gebeurde na wekenlange aarzeling en onder druk van steeds meer landen.

De eerste Oekraïense militairen leren nu in Duitsland hoe de tanks werken. Zij krijgen zes keer per week 12 uur training, eerst op een simulator en later met de tanks op een oefenterrein.

Meer uit Buitenland

Agenten gewond in Keulen na rellen

KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.

8 minuten geleden
Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

43 minuten geleden
Meerdere doden in Gaza na Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.

59 minuten geleden
Meer dan 300 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.

1 uur geleden
Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

3 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

9 uur geleden