Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje stuurt zes Leopard-tanks naar Oekraïne

Spanje stuurt zes Leopard-tanks naar Oekraïne

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje stuurt Oekraïne zes Leopard 2-tanks om het land te helpen in de strijd tegen Rusland. Defensieminister Margarita Robles Fernández sluit niet uit dat in de toekomst meer tanks volgen als "dat nodig is" en "bondgenoten ernaar vragen".

De Duitse gevechtsvoertuigen worden momenteel gerepareerd en zullen eind maart of begin april klaar zijn. Wanneer ze naar Oekraïne gaan, is niet bekendgemaakt. De minister zegt dat Spanje samenwerkt met de andere landen die dezelfde tanks sturen. Spanje maakte vorige maand al bekend tanks te zullen doneren, maar noemde toen nog geen aantal.

Duitsland wil samen met bondgenoten twee bataljons van de Leopard 2 leveren, maar het verzamelen van de tanks gaat langzamer dan verwacht. Er zijn nu 54 stuks toegezegd. Dat is niet genoeg voor twee bataljons van doorgaans 31 tanks elk voor Oekraïne.

Wekenlange aarzeling

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft bondgenoten opgeroepen om hun beschikbare tanks naar Oekraïne te sturen. Zijn regering besloot een maand geleden zelf Leopards naar Oekraïne te sturen en gaf ook andere landen toestemming om dat te doen. Dat gebeurde na wekenlange aarzeling en onder druk van steeds meer landen.

De eerste Oekraïense militairen leren nu in Duitsland hoe de tanks werken. Zij krijgen zes keer per week 12 uur training, eerst op een simulator en later met de tanks op een oefenterrein.

Meer uit Buitenland

Nieuwe doden bij bombardementen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Met het bombarderen van een aantal hoge gebouwen in Gaza-Stad "zijn de poorten van de hel geopend", heeft de Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, verklaard.

2 uur geleden
Washington vaardigt sancties uit tegen Palestijnse ngo's

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft tegen drie Palestijnse mensenrechtenorganisaties sancties uitgevaardigd. Ze werken volgens hem mee aan pogingen van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om Israëli's te onderzoeken, gevangen te nemen en te vervolgen. Volgens Rubio gebeurt dat zonder instemming van Israël en is het ICC een politiek instrument dat niet door Israël en de VS wordt erkend.

5 uur geleden
Britse vicepremier Rayner treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op.

5 uur geleden
Britse media: vicepremier treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op. Dat melden verscheidene Britse media.

7 uur geleden
VS zetten financiële hulp aan krijgsmachten Oost-Europa stop

VILNIUS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen niet langer meebetalen aan de training en uitrusting van de krijgsmachten van onder andere Oost-Europese landen. De VS hebben gemeld dat het hulpprogramma over een jaar stopt, zegt het Litouwse ministerie van Defensie.

7 uur geleden
Doodgewaand slachtoffer kabeltramongeluk Lissabon leeft nog

LISSABON (ANP) - Familie van een Duitser die volgens de autoriteiten was omgekomen bij het ongeluk met de kabeltram in Lissabon, heeft hem in een ziekenhuis gevonden. Hij is de vader van een driejarig kind dat het ongeluk heeft overleefd. Zijn vrouw raakte gewond. Familieleden kwamen naar een mortuarium om hem te identificeren, maar konden daar het lichaam van hun naaste niet vinden, melden Portugese media.

8 uur geleden
NBC: mogelijk leidende rol VS bij monitoring bufferzone Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Als in Oekraïne na de oorlog een bufferzone met Rusland wordt ingesteld, kunnen de Verenigde Staten mogelijk de leiding nemen bij het toezicht op het gedemilitariseerde gebied, bericht NBC News. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op vier bronnen die bekend zijn met het plan.

8 uur geleden