Spanje start met Carvajal en Le Normand in finale tegen Engeland
BERLIJN (ANP) - Dani Carvajal en Robin Le Normand beginnen om 21.00 uur met Spanje aan de finale van het EK tegen Engeland. Beide verdedigers waren geschorst voor de halve eindstrijd tegen Frankrijk (2-1). Ze werden toen vervangen door Jesús Navas en Nacho, die nu weer plaatsmaken voor het tweetal.
Spanje won de Europese titel al driemaal. Engeland, dat het Nederlands elftal uitschakelde in de halve eindstrijd (2-1), werd nog nooit Europees kampioen.
Luke Shaw verschijnt als linksback van Engeland aan de aftrap in het Olympiastadion van Berlijn. Hij krijgt de voorkeur boven de rechtsbenige Kieran Trippier. Shaw stond vier maanden aan de kant met een hamstringblessure en maakte pas in de kwartfinale van dit EK tegen Zwitserland als invaller zijn rentree. Hij mocht ook invallen in de gewonnen halve eindstrijd tegen het Nederlands elftal (2-1). De andere tien basisspelers van Engeland voor de finale verschenen woensdag ook aan de aftrap tegen Oranje.
Opstellingen
Spanje: Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte en Cucurella; Ruiz, Rodri en Olmo; Yamal, Morata en Williams.
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Guéhi; Saka, Mainoo, Rice en Shaw; Foden en Bellingham; Kane.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
6 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
10 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
11 uur geleden