Spanje schrapt plicht buitenshuis mondkapje te dragen
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het is in Spanje vanaf komende donderdag niet langer verplicht buiten een mondkapje te dragen. De maatregel werd eind december ingevoerd om de opmars van de omikronvirusariant af te remmen, maar de laatste dagen zijn de besmettingscijfers aan het dalen.
De regering van Pedro Sánchez zal dinsdag tijdens de ministerraad instemmen met de afschaffing van de mondkapjesplicht, zei minister van Volksgezondheid Carolina Darias op de radio. De regering heeft altijd gezegd dat die zou komen te vervallen als er geen noodzaak meer voor is, aldus de bewindsvrouw.
Eerder in de coronacrisis moesten mond en neus ook al buiten bedekt worden. Dat werd in de zomer beperkt tot drukke plekken.
Ondanks de hoge infectiegraad in november en januari is het aantal ziekenhuisopnames en sterfgevallen in Spanje lager dan bij eerdere besmettingsgolven. Dat is volgens de regering te danken aan het succes van de vaccinatiecampagne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
4 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
9 uur geleden