
Spanje schrapt plicht buitenshuis mondkapje te dragen
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het is in Spanje vanaf komende donderdag niet langer verplicht buiten een mondkapje te dragen. De maatregel werd eind december ingevoerd om de opmars van de omikronvirusariant af te remmen, maar de laatste dagen zijn de besmettingscijfers aan het dalen.
De regering van Pedro Sánchez zal dinsdag tijdens de ministerraad instemmen met de afschaffing van de mondkapjesplicht, zei minister van Volksgezondheid Carolina Darias op de radio. De regering heeft altijd gezegd dat die zou komen te vervallen als er geen noodzaak meer voor is, aldus de bewindsvrouw.
Eerder in de coronacrisis moesten mond en neus ook al buiten bedekt worden. Dat werd in de zomer beperkt tot drukke plekken.
Ondanks de hoge infectiegraad in november en januari is het aantal ziekenhuisopnames en sterfgevallen in Spanje lager dan bij eerdere besmettingsgolven. Dat is volgens de regering te danken aan het succes van de vaccinatiecampagne.
Meer uit Buitenland
CHARKIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Bij een Russische droneaanval op een kleuterschool in Charkiv is zeker één dode gevallen, meldt Ihor Terechov, de burgemeester van die stad, op Telegram. Ook raakten minstens zeven mensen gewond. Op beelden die het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken deelt op X, is te zien hoe kinderen in veiligheid worden gebracht nadat het pand in brand is gevlogen. Volgens het ministerie werden zeker vijftig kinderen geëvacueerd.
12 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw dertig lichamen van overleden Palestijnse gevangenen overgedragen aan de autoriteiten in de Gazastrook. Daarmee komt het totaal aantal teruggebrachte Palestijnse lichamen sinds het ingaan van het staakt-het-vuren op 195.
15 minuten geledenHAWTHORNE (ANP/AFP) - SpaceX heeft meer dan 2500 Starlink-apparaten uitgeschakeld in de buurt van plekken in Myanmar waarvan wordt vermoed dat er scamcentra gevestigd zijn. Dat maakte de operationeel onderdirecteur van het Amerikaanse techbedrijf Lauren Dreyer bekend op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Schepen van NAVO-landen hebben een Russisch oorlogsschip gevolgd dat door het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland voer, meldt de Britse marine. Ook een Nederlandse helikopter werd ingezet om het vaartuig te schaduwen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky steunt het idee van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om de huidige frontlijn in Oekraïne als uitgangspunt te nemen in de onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is dat voorstel een "goed compromis".
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in de Noorse hoofdstad Oslo aangekomen. Hij heeft daar een ontmoeting met premier Jonas Gahr Støre, meldt zijn regering. Waar de ontmoeting over gaat, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gebruncht met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en hun beide echtgenotes. Ze spraken over het staakt-het-vuren in de Gazastrook en hun visies voor de toekomst van dat Palestijnse gebied, dat grotendeels in puin ligt door de Israëlische luchtaanvallen van de afgelopen twee jaar.
3 uur geleden