Spanje scherpt coronamaatregelen voor Nederlanders aan
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die naar Spanje reizen met de boot of het vliegtuig dienen vanaf 23 november bij aankomst een negatieve coronatest te kunnen overleggen. Die test mag niet ouder zijn dan 72 uur. Ook moeten ze bij binnenkomst een ingevulde gezondheidsverklaring bij zich hebben. Deze inreisbeperkingen gelden niet voor mensen die met de auto of trein aankomen.
Voor heel Spanje geldt code oranje (alleen noodzakelijke reizen), op de Canarische eilanden na. Die staan op geel. Voor heel het land is de noodtoestand van kracht. De Spaanse nationale en regionale overheden kunnen maatregelen nemen waardoor de bewegingsvrijheid wordt beperkt. Er geldt een avondklok (van 23.00 tot 06.00 uur), behalve voor de Canarische eilanden.
Nederlanders die in oranje gebieden zijn geweest, moeten na terugkeer naar ons land tien dagen in thuisquarantaine.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde volgens het OM in een psychose en is volledig ontoerekeningsvatbaar. Daarom is geen celstraf geëist.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De richtlijnen voor boetes gaan per 1 januari omhoog. Dat meldt het Landelijk Overleg Vakinhoud Strafrecht (LOVS), een groep strafrechters van alle rechtbanken en gerechtshoven. Deze richtlijnen, oriëntatiepunten genoemd, worden aangepast aan de inflatie. "Omdat dit al jaren niet is gebeurd, zullen sommige boetes fors stijgen", waarschuwt het LOVS.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Basisteams van de politie hebben te weinig ervaring en expertise in huis om naast winkeldiefstallen en vernielingen het zwaardere opsporingswerk uit te voeren. Dit terwijl complexe criminaliteit zoals ondermijning en digitale criminaliteit wel bij hen terechtkomt, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid in haar onderzoek Lokaal signaal.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat beter met studenten, maar er is nog meer nodig om ze te ondersteunen. Dat betogen twee landelijke studentenorganisaties als reactie op een onderzoek naar de mentale gezondheid en het alcohol- en drugsgebruik onder studenten.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zeven demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. De betogers, die hun gezichten hadden bedekt, waren op een stellage met reclameborden geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep om hiervan af te komen, werden ze opgepakt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De dood van Gianny-Davey (12) in Groningen leidt tot veel emoties bij nabestaanden in de rechtbank in Groningen. Daar staat zijn vader Curtly E. (46) donderdag terecht voor het doodsteken van zijn zoon op 29 december vorig jaar. De vader zou onder invloed van een psychose de jongen uit Amsterdam om het leven hebben gebracht, omdat hij zijn medicatie tegen schizofrenie niet innam.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ook de provincie Gelderland bereidt zich voor op een toekomstige uitbraak van de Afrikaanse varkenspest (AVP). Er wordt onder meer gewerkt aan het opdelen van de Veluwe in compartimenten die afgesloten kunnen worden voor wilde zwijnen, mocht de ziekte daar opduiken.
1 uur geleden