Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje ruimt puin na extreem noodweer

Spanje ruimt puin na extreem noodweer

MADRID (ANP/AFP) - In Spanje zijn de opruimwerkzaamheden in volle gang na het noodweer van eerder deze week. Toen leidde zware neerslag tot overstromingen. Auto's zijn meegesleurd door het water, gebouwen liepen vol modder en vele duizenden huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.

In het zwaar getroffen Alcanar in Catalonië proberen brandweerlieden en inwoners de straten weer vrij te maken. Die waren door de regen veranderd in kolkende rivieren. Inmiddels wordt met bezems en brandspuiten geprobeerd om de modder, restanten van bomen en ander puin te verwijderen.

Burgemeester Joan Roig van Alcanar zei op de radio dat de gemeente feitelijk is verwoest. "Het leek alsof de wereld eindigde." De regionale autoriteiten hebben ruim tachtig mensen tijdelijk ondergebracht in hotels en een sporthal.

Metrostations gesloten

Door de storm viel ook de stroom uit bij 10.000 huishoudens in Catalonië. Inmiddels zijn die problemen grotendeels verholpen. Een woordvoerder van elektriciteitsbedrijf Endesa liet weten dat nog maar tweehonderd woningen verstoken zijn van elektriciteit.

Er viel ook veel regen in de regio Madrid, waar woensdag metrostations moesten sluiten vanwege de wateroverlast. Ook in de regio Navarra was sprake van wateroverlast. De autoriteiten hebben geen melding gemaakt van doden, al moesten wel mensen worden gered uit auto's die waren gestrand in het stijgende water.

Premier Pedro Sánchez verklaarde donderdag dat de hulpdiensten "onvermoeibaar" doorwerken. Hij zei dat de problemen in ondergelopen gebieden "zo snel mogelijk" verholpen moeten worden.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

28 minuten geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

1 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

3 uur geleden
Reddingsvest van Titanic-overlevende levert bijna 770.000 euro op

LONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.

4 uur geleden
Oekraïne claimt aanval op dronefabriek in Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.

4 uur geleden
Meerderheid van Magyar in Hongarije groeit na definitieve telling

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.

6 uur geleden
Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

10 uur geleden