Spanje ruimt puin na extreem noodweer
MADRID (ANP/AFP) - In Spanje zijn de opruimwerkzaamheden in volle gang na het noodweer van eerder deze week. Toen leidde zware neerslag tot overstromingen. Auto's zijn meegesleurd door het water, gebouwen liepen vol modder en vele duizenden huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.
In het zwaar getroffen Alcanar in Catalonië proberen brandweerlieden en inwoners de straten weer vrij te maken. Die waren door de regen veranderd in kolkende rivieren. Inmiddels wordt met bezems en brandspuiten geprobeerd om de modder, restanten van bomen en ander puin te verwijderen.
Burgemeester Joan Roig van Alcanar zei op de radio dat de gemeente feitelijk is verwoest. "Het leek alsof de wereld eindigde." De regionale autoriteiten hebben ruim tachtig mensen tijdelijk ondergebracht in hotels en een sporthal.
Metrostations gesloten
Door de storm viel ook de stroom uit bij 10.000 huishoudens in Catalonië. Inmiddels zijn die problemen grotendeels verholpen. Een woordvoerder van elektriciteitsbedrijf Endesa liet weten dat nog maar tweehonderd woningen verstoken zijn van elektriciteit.
Er viel ook veel regen in de regio Madrid, waar woensdag metrostations moesten sluiten vanwege de wateroverlast. Ook in de regio Navarra was sprake van wateroverlast. De autoriteiten hebben geen melding gemaakt van doden, al moesten wel mensen worden gered uit auto's die waren gestrand in het stijgende water.
Premier Pedro Sánchez verklaarde donderdag dat de hulpdiensten "onvermoeibaar" doorwerken. Hij zei dat de problemen in ondergelopen gebieden "zo snel mogelijk" verholpen moeten worden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De voormalige Syrische grootmoefti Ahmed Hassoun heeft in Syrië een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hassoun had nauwe banden met de inmiddels verdreven dictator Bashar al-Assad en verscheen regelmatig aan zijn zijde.
4 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.
3 uur geledenASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiemateriaal. Daarvoor is goedkeuring gegeven, meldt de Europese Commissie maandag. Het geld maakt deel uit van de EU-lening van 90 miljard euro die eind vorig jaar is afgesproken voor Oekraïne.
4 uur geleden