Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje ruimt puin na extreem noodweer

Spanje ruimt puin na extreem noodweer

MADRID (ANP/AFP) - In Spanje zijn de opruimwerkzaamheden in volle gang na het noodweer van eerder deze week. Toen leidde zware neerslag tot overstromingen. Auto's zijn meegesleurd door het water, gebouwen liepen vol modder en vele duizenden huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.

In het zwaar getroffen Alcanar in Catalonië proberen brandweerlieden en inwoners de straten weer vrij te maken. Die waren door de regen veranderd in kolkende rivieren. Inmiddels wordt met bezems en brandspuiten geprobeerd om de modder, restanten van bomen en ander puin te verwijderen.

Burgemeester Joan Roig van Alcanar zei op de radio dat de gemeente feitelijk is verwoest. "Het leek alsof de wereld eindigde." De regionale autoriteiten hebben ruim tachtig mensen tijdelijk ondergebracht in hotels en een sporthal.

Metrostations gesloten

Door de storm viel ook de stroom uit bij 10.000 huishoudens in Catalonië. Inmiddels zijn die problemen grotendeels verholpen. Een woordvoerder van elektriciteitsbedrijf Endesa liet weten dat nog maar tweehonderd woningen verstoken zijn van elektriciteit.

Er viel ook veel regen in de regio Madrid, waar woensdag metrostations moesten sluiten vanwege de wateroverlast. Ook in de regio Navarra was sprake van wateroverlast. De autoriteiten hebben geen melding gemaakt van doden, al moesten wel mensen worden gered uit auto's die waren gestrand in het stijgende water.

Premier Pedro Sánchez verklaarde donderdag dat de hulpdiensten "onvermoeibaar" doorwerken. Hij zei dat de problemen in ondergelopen gebieden "zo snel mogelijk" verholpen moeten worden.

Meer uit Buitenland

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.

1 uur geleden
Trump keurt nucleair akkoord met Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.

1 uur geleden
Dodental na kapseizen veerboot in Guyana loopt opnieuw op

GEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.

1 uur geleden
Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

4 uur geleden
Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

6 uur geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

11 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

11 uur geleden