Spanje ruimt puin na extreem noodweer
MADRID (ANP/AFP) - In Spanje zijn de opruimwerkzaamheden in volle gang na het noodweer van eerder deze week. Toen leidde zware neerslag tot overstromingen. Auto's zijn meegesleurd door het water, gebouwen liepen vol modder en vele duizenden huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.
In het zwaar getroffen Alcanar in Catalonië proberen brandweerlieden en inwoners de straten weer vrij te maken. Die waren door de regen veranderd in kolkende rivieren. Inmiddels wordt met bezems en brandspuiten geprobeerd om de modder, restanten van bomen en ander puin te verwijderen.
Burgemeester Joan Roig van Alcanar zei op de radio dat de gemeente feitelijk is verwoest. "Het leek alsof de wereld eindigde." De regionale autoriteiten hebben ruim tachtig mensen tijdelijk ondergebracht in hotels en een sporthal.
Metrostations gesloten
Door de storm viel ook de stroom uit bij 10.000 huishoudens in Catalonië. Inmiddels zijn die problemen grotendeels verholpen. Een woordvoerder van elektriciteitsbedrijf Endesa liet weten dat nog maar tweehonderd woningen verstoken zijn van elektriciteit.
Er viel ook veel regen in de regio Madrid, waar woensdag metrostations moesten sluiten vanwege de wateroverlast. Ook in de regio Navarra was sprake van wateroverlast. De autoriteiten hebben geen melding gemaakt van doden, al moesten wel mensen worden gered uit auto's die waren gestrand in het stijgende water.
Premier Pedro Sánchez verklaarde donderdag dat de hulpdiensten "onvermoeibaar" doorwerken. Hij zei dat de problemen in ondergelopen gebieden "zo snel mogelijk" verholpen moeten worden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
10 uur geleden