Spanje pakt man op voor leveren wapen voor aanslag in Brussel
MÁLAGA (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een man gearresteerd die in België wordt gezocht om zijn vermeende rol bij een terroristische aanslag in Brussel in oktober 2023. Hij zou het vuurwapen hebben geleverd dat werd gebruikt om twee Zweden te doden vlak voor een voetbalwedstrijd tussen België en Zweden. Een derde persoon raakte gewond.
De schutter, een 45-jarige Tunesiër, raakte de volgende ochtend gewond bij een confrontatie met de politie en stierf. De man was geradicaliseerd en verbleef na een afwijzing van zijn asielverzoek illegaal in België. De aanslag werd opgeëist door Islamitische Staat (IS).
De arrestatie van de verdachte vond vrijdag plaats op de luchthaven van Málaga, toen hij Spanje probeerde te verlaten. Volgens de Spaanse politie riskeert hij een levenslange gevangenisstraf, omdat hij wordt gezocht voor terrorisme, moord en het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
1 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
2 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
7 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
8 uur geleden