Spanje pakt man op voor leveren wapen voor aanslag in Brussel
MÁLAGA (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een man gearresteerd die in België wordt gezocht om zijn vermeende rol bij een terroristische aanslag in Brussel in oktober 2023. Hij zou het vuurwapen hebben geleverd dat werd gebruikt om twee Zweden te doden vlak voor een voetbalwedstrijd tussen België en Zweden. Een derde persoon raakte gewond.
De schutter, een 45-jarige Tunesiër, raakte de volgende ochtend gewond bij een confrontatie met de politie en stierf. De man was geradicaliseerd en verbleef na een afwijzing van zijn asielverzoek illegaal in België. De aanslag werd opgeëist door Islamitische Staat (IS).
De arrestatie van de verdachte vond vrijdag plaats op de luchthaven van Málaga, toen hij Spanje probeerde te verlaten. Volgens de Spaanse politie riskeert hij een levenslange gevangenisstraf, omdat hij wordt gezocht voor terrorisme, moord en het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.
40 minuten geledenGAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.
2 uur geledenGAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
10 uur geleden