Spanje pakt man op voor leveren wapen voor aanslag in Brussel
MÁLAGA (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een man gearresteerd die in België wordt gezocht om zijn vermeende rol bij een terroristische aanslag in Brussel in oktober 2023. Hij zou het vuurwapen hebben geleverd dat werd gebruikt om twee Zweden te doden vlak voor een voetbalwedstrijd tussen België en Zweden. Een derde persoon raakte gewond.
De schutter, een 45-jarige Tunesiër, raakte de volgende ochtend gewond bij een confrontatie met de politie en stierf. De man was geradicaliseerd en verbleef na een afwijzing van zijn asielverzoek illegaal in België. De aanslag werd opgeëist door Islamitische Staat (IS).
De arrestatie van de verdachte vond vrijdag plaats op de luchthaven van Málaga, toen hij Spanje probeerde te verlaten. Volgens de Spaanse politie riskeert hij een levenslange gevangenisstraf, omdat hij wordt gezocht voor terrorisme, moord en het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".
3 minuten geledenBERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.
1 uur geledenSANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
1 uur geleden