Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje overvleugelt Italië met meeste coronabesmettingen

Spanje overvleugelt Italië met meeste coronabesmettingen

MADRID/ROME (ANP/AFP) - Spanje heeft Italië overvleugeld als het Europese land met de meeste coronabesmettingen. Het land telt inmiddels 124.736 infecties, de Italiaanse autoriteiten registreerden er 124.632. Dat blijkt uit de jongste cijfers van zaterdagavond.

Italië meldt nog wel het hoogste aantal doden, namelijk ruim 15.300. In Spanje bezweken tot nu toe ruim 11.700 mensen aan het virus.

Uit beide landen komen echter geluiden dat de groei van de aantallen slachtoffers en infecties over zijn hoogtepunt heen lijkt. Zo meldt Italië met 681 het laagste aantal nieuwe coronadoden sinds 26 maart.

Intensive care

Ook nam voor het eerst het aantal ziekenhuisopnames op de intensive care af sinds de coronapandemie daar meer dan een maand geleden explodeerde. Het aantal patiënten op de ic-afdelingen daalde tot onder de 4000. "Dit is belangrijk nieuws omdat het onze ziekenhuizen lucht geeft", aldus de autoriteiten.

In Frankrijk steeg zaterdag het aantal doden als gevolg van het virus met 441 tot 7560. Dat zijn er minder dan vrijdag, toen er een recordaantal van 588 sterfgevallen werden gemeld. Bijna 90.000 Fransen raakten vooralsnog besmet.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

1 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

4 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

4 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

5 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

5 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

5 uur geleden