Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'
CADIZ (ANP) - De wedstrijd in de Nations League voor vrouwen tussen Spanje en Oranje wordt over twee weken, op vrijdag 23 februari, mogelijk toch niet in Cádiz gespeeld. Volgens Spaanse media weigert voetbalclub Cádiz om de wedstrijd van de nationale vrouwenploeg in het stadion te laten spelen.
Cádiz speelt twee dagen later, op zondag 25 februari, in de Spaanse competitie thuis tegen Celta en dat zou te veel vragen van het veld.
De KNVB is woensdagochtend door de Spaanse bond op de hoogte gebracht van "een probleem met het stadion in Cádiz", zo bevestigde een woordvoerder.
Contact
"We hebben nog geen idee wat het probleem is. We hebben vanaf nu contact met de Spaanse bond en de UEFA om aan meer informatie te komen", aldus de woordvoerder van de KNVB.
Spaanse media schrijven dat Cádiz de voetbalvrouwen alleen wilde ontvangen wanneer de wedstrijd tegen Celta op maandag, 26 februari, gespeeld kon worden. Er zou van de gemaakte afspraken niets op papier zijn gezet.
Olympische Spelen
De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.
Er zijn reeds kaarten voor de wedstrijd verkocht. Het stadion in Cádiz, het Estadio Nuevo Mirandilla, werd eind vorig jaar al gepresenteerd als locatie voor de Nations League.
Het Spaanse voetbal stond vorig jaar in een slecht daglicht. Na het veroveren van de wereldtitel ging het maandenlang over de daad van oud-voorzitter Luis Rubiales, die speelster Jennifer Hermoso tijdens de prijsuitreiking op haar mond kuste.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
2 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
5 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
21 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
23 uur geleden