Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

CADIZ (ANP) - De wedstrijd in de Nations League voor vrouwen tussen Spanje en Oranje wordt over twee weken, op vrijdag 23 februari, mogelijk toch niet in Cádiz gespeeld. Volgens Spaanse media weigert voetbalclub Cádiz om de wedstrijd van de nationale vrouwenploeg in het stadion te laten spelen.

Cádiz speelt twee dagen later, op zondag 25 februari, in de Spaanse competitie thuis tegen Celta en dat zou te veel vragen van het veld.

De KNVB is woensdagochtend door de Spaanse bond op de hoogte gebracht van "een probleem met het stadion in Cádiz", zo bevestigde een woordvoerder.

Contact

"We hebben nog geen idee wat het probleem is. We hebben vanaf nu contact met de Spaanse bond en de UEFA om aan meer informatie te komen", aldus de woordvoerder van de KNVB.

Spaanse media schrijven dat Cádiz de voetbalvrouwen alleen wilde ontvangen wanneer de wedstrijd tegen Celta op maandag, 26 februari, gespeeld kon worden. Er zou van de gemaakte afspraken niets op papier zijn gezet.

Olympische Spelen

De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.

Er zijn reeds kaarten voor de wedstrijd verkocht. Het stadion in Cádiz, het Estadio Nuevo Mirandilla, werd eind vorig jaar al gepresenteerd als locatie voor de Nations League.

Het Spaanse voetbal stond vorig jaar in een slecht daglicht. Na het veroveren van de wereldtitel ging het maandenlang over de daad van oud-voorzitter Luis Rubiales, die speelster Jennifer Hermoso tijdens de prijsuitreiking op haar mond kuste.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

6 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

6 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

7 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

9 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

9 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

16 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

18 uur geleden