Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

CADIZ (ANP) - De wedstrijd in de Nations League voor vrouwen tussen Spanje en Oranje wordt over twee weken, op vrijdag 23 februari, mogelijk toch niet in Cádiz gespeeld. Volgens Spaanse media weigert voetbalclub Cádiz om de wedstrijd van de nationale vrouwenploeg in het stadion te laten spelen.

Cádiz speelt twee dagen later, op zondag 25 februari, in de Spaanse competitie thuis tegen Celta en dat zou te veel vragen van het veld.

De KNVB is woensdagochtend door de Spaanse bond op de hoogte gebracht van "een probleem met het stadion in Cádiz", zo bevestigde een woordvoerder.

Contact

"We hebben nog geen idee wat het probleem is. We hebben vanaf nu contact met de Spaanse bond en de UEFA om aan meer informatie te komen", aldus de woordvoerder van de KNVB.

Spaanse media schrijven dat Cádiz de voetbalvrouwen alleen wilde ontvangen wanneer de wedstrijd tegen Celta op maandag, 26 februari, gespeeld kon worden. Er zou van de gemaakte afspraken niets op papier zijn gezet.

Olympische Spelen

De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.

Er zijn reeds kaarten voor de wedstrijd verkocht. Het stadion in Cádiz, het Estadio Nuevo Mirandilla, werd eind vorig jaar al gepresenteerd als locatie voor de Nations League.

Het Spaanse voetbal stond vorig jaar in een slecht daglicht. Na het veroveren van de wereldtitel ging het maandenlang over de daad van oud-voorzitter Luis Rubiales, die speelster Jennifer Hermoso tijdens de prijsuitreiking op haar mond kuste.

Meer uit Voetbal

Doelman Verbruggen valt geblesseerd uit bij Oranje

NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.

48 minuten geleden
Platini klaagt FIFA-baas Infantino aan in verkiezingszaak 2015

PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.

2 uur geleden
Spelers van Oranje herdenken overleden Jorritsma voor oefenduel

NEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman neemt Arsenal niets kwalijk

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."

2 uur geleden
Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

3 uur geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

4 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

8 uur geleden