Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

Spanje - Oranje mogelijk niet in Cádiz om 'probleem met stadion'

CADIZ (ANP) - De wedstrijd in de Nations League voor vrouwen tussen Spanje en Oranje wordt over twee weken, op vrijdag 23 februari, mogelijk toch niet in Cádiz gespeeld. Volgens Spaanse media weigert voetbalclub Cádiz om de wedstrijd van de nationale vrouwenploeg in het stadion te laten spelen.

Cádiz speelt twee dagen later, op zondag 25 februari, in de Spaanse competitie thuis tegen Celta en dat zou te veel vragen van het veld.

De KNVB is woensdagochtend door de Spaanse bond op de hoogte gebracht van "een probleem met het stadion in Cádiz", zo bevestigde een woordvoerder.

Contact

"We hebben nog geen idee wat het probleem is. We hebben vanaf nu contact met de Spaanse bond en de UEFA om aan meer informatie te komen", aldus de woordvoerder van de KNVB.

Spaanse media schrijven dat Cádiz de voetbalvrouwen alleen wilde ontvangen wanneer de wedstrijd tegen Celta op maandag, 26 februari, gespeeld kon worden. Er zou van de gemaakte afspraken niets op papier zijn gezet.

Olympische Spelen

De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.

Er zijn reeds kaarten voor de wedstrijd verkocht. Het stadion in Cádiz, het Estadio Nuevo Mirandilla, werd eind vorig jaar al gepresenteerd als locatie voor de Nations League.

Het Spaanse voetbal stond vorig jaar in een slecht daglicht. Na het veroveren van de wereldtitel ging het maandenlang over de daad van oud-voorzitter Luis Rubiales, die speelster Jennifer Hermoso tijdens de prijsuitreiking op haar mond kuste.

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

2 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

2 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

3 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

4 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

4 uur geleden