Spanje naar finale Nations League na zege op Italië
MILAAN (ANP) - Het Spaans voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van 37 wedstrijden van Italië. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won in Milaan de halve finale van de Nations League met 2-1. Ferran Torres maakte beide Spaans doelpunten, die voor rust vielen. De tegengoal viel laat in de tweede helft en kwam van de voet van invaller Lorenzo Pellegrini.
Europees kampioen Italië speelde de gehele tweede helft met tien man. Verdediger en aanvoerder Leonardo Bonucci moest op slag van rust na een elleboogstoot op Sergio Busquets met de rode kaart (2x geel) van het veld.
Spanje speelt de finale van de Nations League tegen de winnaar van de andere halve finale, die donderdag in Turijn gaat tussen België en Frankrijk.
Donnarumma
De beste kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg, maar het was Spanje dat na ruim een kwartier aan de leiding kwam via Torres. Hij tikte een voorzet van Mikel Oyarzabal knap achter de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma. Spanje verdubbelde een minuut later al bijna de voorsprong. Donnarumma liet de bal uit zijn handen glippen na een schot van Marcos Alonso. Hij had geluk dat de bal tegen de paal ketste.
De keeper van Italië had het toch al zwaar, want de supporters in het stadion San Siro floten Donnarumma constant uit. Het waren overduidelijk fans van AC Milan, die het de doelman nog steeds kwalijk nemen dat hij deze zomer Milan heeft ingeruild voor Paris Saint-Germain.
Rode kaart
Enkele minuten voor rust diende verder onheil voor Italië zich aan met het wegsturen van Bonucci. In de extra tijd van de eerste helft viel vervolgens alsnog de 2-0. Torres kopte nu een afgemeten voorzet van Oyarzabal raak.
In de tweede helft kon Spanje het overwicht niet omzetten in nog meer goals. Alonso was er het dichtst bij, maar hij miste een riante kans. Het werd daardoor nog even spannend toen Pellegrini in de 83e minuut scoorde voor de Italianen. De Spanjaarden hielden in een nerveuze slotfase stand.
Bij Spanje maakte Pablo Gavi zijn debuut. De middenvelder van FC Barcelona werd met 17 jaar en 62 dagen de jongste Spaanse international ooit.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
5 uur geleden