Spanje naar finale Nations League na zege op Italië
MILAAN (ANP) - Het Spaans voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van 37 wedstrijden van Italië. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won in Milaan de halve finale van de Nations League met 2-1. Ferran Torres maakte beide Spaans doelpunten, die voor rust vielen. De tegengoal viel laat in de tweede helft en kwam van de voet van invaller Lorenzo Pellegrini.
Europees kampioen Italië speelde de gehele tweede helft met tien man. Verdediger en aanvoerder Leonardo Bonucci moest op slag van rust na een elleboogstoot op Sergio Busquets met de rode kaart (2x geel) van het veld.
Spanje speelt de finale van de Nations League tegen de winnaar van de andere halve finale, die donderdag in Turijn gaat tussen België en Frankrijk.
Donnarumma
De beste kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg, maar het was Spanje dat na ruim een kwartier aan de leiding kwam via Torres. Hij tikte een voorzet van Mikel Oyarzabal knap achter de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma. Spanje verdubbelde een minuut later al bijna de voorsprong. Donnarumma liet de bal uit zijn handen glippen na een schot van Marcos Alonso. Hij had geluk dat de bal tegen de paal ketste.
De keeper van Italië had het toch al zwaar, want de supporters in het stadion San Siro floten Donnarumma constant uit. Het waren overduidelijk fans van AC Milan, die het de doelman nog steeds kwalijk nemen dat hij deze zomer Milan heeft ingeruild voor Paris Saint-Germain.
Rode kaart
Enkele minuten voor rust diende verder onheil voor Italië zich aan met het wegsturen van Bonucci. In de extra tijd van de eerste helft viel vervolgens alsnog de 2-0. Torres kopte nu een afgemeten voorzet van Oyarzabal raak.
In de tweede helft kon Spanje het overwicht niet omzetten in nog meer goals. Alonso was er het dichtst bij, maar hij miste een riante kans. Het werd daardoor nog even spannend toen Pellegrini in de 83e minuut scoorde voor de Italianen. De Spanjaarden hielden in een nerveuze slotfase stand.
Bij Spanje maakte Pablo Gavi zijn debuut. De middenvelder van FC Barcelona werd met 17 jaar en 62 dagen de jongste Spaanse international ooit.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
7 uur geleden