Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje naar finale Nations League na zege op Italië

Spanje naar finale Nations League na zege op Italië

MILAAN (ANP) - Het Spaans voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van 37 wedstrijden van Italië. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won in Milaan de halve finale van de Nations League met 2-1. Ferran Torres maakte beide Spaans doelpunten, die voor rust vielen. De tegengoal viel laat in de tweede helft en kwam van de voet van invaller Lorenzo Pellegrini.

Europees kampioen Italië speelde de gehele tweede helft met tien man. Verdediger en aanvoerder Leonardo Bonucci moest op slag van rust na een elleboogstoot op Sergio Busquets met de rode kaart (2x geel) van het veld.

Spanje speelt de finale van de Nations League tegen de winnaar van de andere halve finale, die donderdag in Turijn gaat tussen België en Frankrijk.

Donnarumma

De beste kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg, maar het was Spanje dat na ruim een kwartier aan de leiding kwam via Torres. Hij tikte een voorzet van Mikel Oyarzabal knap achter de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma. Spanje verdubbelde een minuut later al bijna de voorsprong. Donnarumma liet de bal uit zijn handen glippen na een schot van Marcos Alonso. Hij had geluk dat de bal tegen de paal ketste.

De keeper van Italië had het toch al zwaar, want de supporters in het stadion San Siro floten Donnarumma constant uit. Het waren overduidelijk fans van AC Milan, die het de doelman nog steeds kwalijk nemen dat hij deze zomer Milan heeft ingeruild voor Paris Saint-Germain.

Rode kaart

Enkele minuten voor rust diende verder onheil voor Italië zich aan met het wegsturen van Bonucci. In de extra tijd van de eerste helft viel vervolgens alsnog de 2-0. Torres kopte nu een afgemeten voorzet van Oyarzabal raak.

In de tweede helft kon Spanje het overwicht niet omzetten in nog meer goals. Alonso was er het dichtst bij, maar hij miste een riante kans. Het werd daardoor nog even spannend toen Pellegrini in de 83e minuut scoorde voor de Italianen. De Spanjaarden hielden in een nerveuze slotfase stand.

Bij Spanje maakte Pablo Gavi zijn debuut. De middenvelder van FC Barcelona werd met 17 jaar en 62 dagen de jongste Spaanse international ooit.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

1 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

6 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

18 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

18 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

18 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

18 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

18 uur geleden