Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje naar finale Nations League na zege op Italië

Spanje naar finale Nations League na zege op Italië

MILAAN (ANP) - Het Spaans voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van 37 wedstrijden van Italië. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won in Milaan de halve finale van de Nations League met 2-1. Ferran Torres maakte beide Spaans doelpunten, die voor rust vielen. De tegengoal viel laat in de tweede helft en kwam van de voet van invaller Lorenzo Pellegrini.

Europees kampioen Italië speelde de gehele tweede helft met tien man. Verdediger en aanvoerder Leonardo Bonucci moest op slag van rust na een elleboogstoot op Sergio Busquets met de rode kaart (2x geel) van het veld.

Spanje speelt de finale van de Nations League tegen de winnaar van de andere halve finale, die donderdag in Turijn gaat tussen België en Frankrijk.

Donnarumma

De beste kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg, maar het was Spanje dat na ruim een kwartier aan de leiding kwam via Torres. Hij tikte een voorzet van Mikel Oyarzabal knap achter de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma. Spanje verdubbelde een minuut later al bijna de voorsprong. Donnarumma liet de bal uit zijn handen glippen na een schot van Marcos Alonso. Hij had geluk dat de bal tegen de paal ketste.

De keeper van Italië had het toch al zwaar, want de supporters in het stadion San Siro floten Donnarumma constant uit. Het waren overduidelijk fans van AC Milan, die het de doelman nog steeds kwalijk nemen dat hij deze zomer Milan heeft ingeruild voor Paris Saint-Germain.

Rode kaart

Enkele minuten voor rust diende verder onheil voor Italië zich aan met het wegsturen van Bonucci. In de extra tijd van de eerste helft viel vervolgens alsnog de 2-0. Torres kopte nu een afgemeten voorzet van Oyarzabal raak.

In de tweede helft kon Spanje het overwicht niet omzetten in nog meer goals. Alonso was er het dichtst bij, maar hij miste een riante kans. Het werd daardoor nog even spannend toen Pellegrini in de 83e minuut scoorde voor de Italianen. De Spanjaarden hielden in een nerveuze slotfase stand.

Bij Spanje maakte Pablo Gavi zijn debuut. De middenvelder van FC Barcelona werd met 17 jaar en 62 dagen de jongste Spaanse international ooit.

Meer uit Voetbal

Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

38 minuten geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

6 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

7 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

7 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

18 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

21 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

22 uur geleden