Spanje naar finale Nations League na zege op Italië
MILAAN (ANP) - Het Spaans voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van 37 wedstrijden van Italië. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won in Milaan de halve finale van de Nations League met 2-1. Ferran Torres maakte beide Spaans doelpunten, die voor rust vielen. De tegengoal viel laat in de tweede helft en kwam van de voet van invaller Lorenzo Pellegrini.
Europees kampioen Italië speelde de gehele tweede helft met tien man. Verdediger en aanvoerder Leonardo Bonucci moest op slag van rust na een elleboogstoot op Sergio Busquets met de rode kaart (2x geel) van het veld.
Spanje speelt de finale van de Nations League tegen de winnaar van de andere halve finale, die donderdag in Turijn gaat tussen België en Frankrijk.
Donnarumma
De beste kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg, maar het was Spanje dat na ruim een kwartier aan de leiding kwam via Torres. Hij tikte een voorzet van Mikel Oyarzabal knap achter de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma. Spanje verdubbelde een minuut later al bijna de voorsprong. Donnarumma liet de bal uit zijn handen glippen na een schot van Marcos Alonso. Hij had geluk dat de bal tegen de paal ketste.
De keeper van Italië had het toch al zwaar, want de supporters in het stadion San Siro floten Donnarumma constant uit. Het waren overduidelijk fans van AC Milan, die het de doelman nog steeds kwalijk nemen dat hij deze zomer Milan heeft ingeruild voor Paris Saint-Germain.
Rode kaart
Enkele minuten voor rust diende verder onheil voor Italië zich aan met het wegsturen van Bonucci. In de extra tijd van de eerste helft viel vervolgens alsnog de 2-0. Torres kopte nu een afgemeten voorzet van Oyarzabal raak.
In de tweede helft kon Spanje het overwicht niet omzetten in nog meer goals. Alonso was er het dichtst bij, maar hij miste een riante kans. Het werd daardoor nog even spannend toen Pellegrini in de 83e minuut scoorde voor de Italianen. De Spanjaarden hielden in een nerveuze slotfase stand.
Bij Spanje maakte Pablo Gavi zijn debuut. De middenvelder van FC Barcelona werd met 17 jaar en 62 dagen de jongste Spaanse international ooit.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden