Spanje na ruime zege op tiental Servië naar kwartfinales
CÓRDOBA (ANP) - Spanje is na vier speelronden al zeker van een plek in de kwartfinales van de Nations League. De regerend Europees kampioen won met 3-0 van Servië, dat het laatste kwartier met een man minder speelde na een rode kaart voor Strahinja Pavlovic.
Aymeric Laporte zette de Spanjaarden in Córdoba al in de vijfde minuut op voorsprong. De verdediger kopte de bal bij de tweede paal raak (1-0). De overige treffers vielen na rust. Álvaro Morata schoot eerst nog een strafschop hoog over, maar had in de 65e minuut met een geplaatst schot wel succes. Kort na de rode kaart voor Pavlovic schoot Álex Baena op fraaie wijze een vrije trap in het doel: 3-0.
Denemarken speelde in dezelfde poule gelijk bij Zwitserland (2-2) Christian Eriksen had met een assist en een doelpunt een belangrijk aandeel in het punt van de Denen, die met 7 punten op de tweede plaats staan. Servië heeft 4 punten en Zwitserland 1 punt. De eerste twee landen gaan naar de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
13 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
17 uur geleden