Spanje na ruime zege op tiental Servië naar kwartfinales
CÓRDOBA (ANP) - Spanje is na vier speelronden al zeker van een plek in de kwartfinales van de Nations League. De regerend Europees kampioen won met 3-0 van Servië, dat het laatste kwartier met een man minder speelde na een rode kaart voor Strahinja Pavlovic.
Aymeric Laporte zette de Spanjaarden in Córdoba al in de vijfde minuut op voorsprong. De verdediger kopte de bal bij de tweede paal raak (1-0). De overige treffers vielen na rust. Álvaro Morata schoot eerst nog een strafschop hoog over, maar had in de 65e minuut met een geplaatst schot wel succes. Kort na de rode kaart voor Pavlovic schoot Álex Baena op fraaie wijze een vrije trap in het doel: 3-0.
Denemarken speelde in dezelfde poule gelijk bij Zwitserland (2-2) Christian Eriksen had met een assist en een doelpunt een belangrijk aandeel in het punt van de Denen, die met 7 punten op de tweede plaats staan. Servië heeft 4 punten en Zwitserland 1 punt. De eerste twee landen gaan naar de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
9 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden