Spanje na ruime zege op tiental Servië naar kwartfinales
CÓRDOBA (ANP) - Spanje is na vier speelronden al zeker van een plek in de kwartfinales van de Nations League. De regerend Europees kampioen won met 3-0 van Servië, dat het laatste kwartier met een man minder speelde na een rode kaart voor Strahinja Pavlovic.
Aymeric Laporte zette de Spanjaarden in Córdoba al in de vijfde minuut op voorsprong. De verdediger kopte de bal bij de tweede paal raak (1-0). De overige treffers vielen na rust. Álvaro Morata schoot eerst nog een strafschop hoog over, maar had in de 65e minuut met een geplaatst schot wel succes. Kort na de rode kaart voor Pavlovic schoot Álex Baena op fraaie wijze een vrije trap in het doel: 3-0.
Denemarken speelde in dezelfde poule gelijk bij Zwitserland (2-2) Christian Eriksen had met een assist en een doelpunt een belangrijk aandeel in het punt van de Denen, die met 7 punten op de tweede plaats staan. Servië heeft 4 punten en Zwitserland 1 punt. De eerste twee landen gaan naar de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
42 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden