Spanje met Asensio en Ruiz tegen Kroaten in finale Nations League
ROTTERDAM (ANP) - Spanje begint de finale van de Nations League tegen Kroatië met Fabián Ruiz en Marco Asensio. Bondscoach Luis de la Fuente geeft de twee voetballers de voorkeur boven Mikel Merino en Rodigo in vergelijking met de halve finale tegen Italië (2-1).
De opstelling van Spanje is verder gelijk aan het gewonnen duel met de Europees kampioen. Unai Simón verdedigt het doel, Jesús Navas, Robin Le Normand, Aymeric Laporte en aanvoerder Jordi Alba vormen de verdediging. Het vijfmans-middenveld wordt gevormd door Asensio, Rodri, Gavi, Ruiz en Yéremi Pino en Álvaro Morata is de diepe spits.
Bij Kroatië is er één wijziging in vergelijking met de gewonnen wedstrijd tegen Nederland (4-2). Martin Erlic vervangt Domagoj Vida in de ploeg van bondscoach Zlatko Dalic.
Dominik Livakovic is de keeper. Josip Juranovic, Josip Sutalo, Erlic en Ivan Perisic zijn de verdedigers. Luka Modric staat op het middenveld met Marcelo Brozovic en Mateo Kovacic. Mario Pasalic, Andrej Kramaric en Luka Ivanusec zijn de aanvallers.
De wedstrijd in Rotterdam begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
16 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
17 uur geleden