Spanje met aanvoerder Busquets tegen Slowakije
SEVILLA (ANP) - Middenvelder Sergio Busquets is weer van de partij bij Spanje, dat in de derde EK-groepswedstrijd in Sevilla tegen Slowakije aantreedt (aanvang: 18.00 uur). De aanvoerder ontbrak in de eerste twee pouleduels vanwege een coronabesmetting. De 32-jarige routinier van FC Barcelona is inmiddels weer helemaal fit.
Bondscoach Luis Enrique heeft zijn basisteam op vier plaatsen gewijzigd. Naast Busquets hebben ook César Azpilicueta, Eric Garcia en Pablo Sarabia een plek in de beginopstelling. Marcos Llorente, Pau Torres, Dani Olmo en Rodri moeten op de bank plaatsnemen.
Spanje kwam in de eerste twee groepsduels met Zweden (0-0) en Polen (1-1) niet verder dan een gelijkspel. De ploeg van Enrique moet winnen van Slowakije om op eigen kracht naar de achtste finale te gaan. Indien Spanje opnieuw gelijkspeelt en Polen in de andere groepswedstrijd Zweden niet weet te verslaan, zijn de manschappen van Enrique ook verzekerd van een plaats bij de laatste zestien.
Het elftal van Slowakije is op twee plaatsen gewijzigd ten opzichte van het team dat aantrad in de verloren wedstrijd tegen Zweden (0-1). Lukas Haraslin en Jakub Hromada mogen het vanaf de aftrap in Sevilla laten zien. Slowakije heeft aan een gelijkspel genoeg om in het toernooi te blijven.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Lionel Messi heeft Inter Miami met vier doelpunten naar een 7-1-zege op CF Montréal geleid. Het was de eerste keer dat de Argentijnse vedette vier keer in één wedstrijd scoorde in de Amerikaanse voetbalcompetitie Major League Soccer. In zijn lange profcarrière was het de negende keer.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
15 uur geleden