Spanje met aanvoerder Busquets tegen Slowakije
SEVILLA (ANP) - Middenvelder Sergio Busquets is weer van de partij bij Spanje, dat in de derde EK-groepswedstrijd in Sevilla tegen Slowakije aantreedt (aanvang: 18.00 uur). De aanvoerder ontbrak in de eerste twee pouleduels vanwege een coronabesmetting. De 32-jarige routinier van FC Barcelona is inmiddels weer helemaal fit.
Bondscoach Luis Enrique heeft zijn basisteam op vier plaatsen gewijzigd. Naast Busquets hebben ook César Azpilicueta, Eric Garcia en Pablo Sarabia een plek in de beginopstelling. Marcos Llorente, Pau Torres, Dani Olmo en Rodri moeten op de bank plaatsnemen.
Spanje kwam in de eerste twee groepsduels met Zweden (0-0) en Polen (1-1) niet verder dan een gelijkspel. De ploeg van Enrique moet winnen van Slowakije om op eigen kracht naar de achtste finale te gaan. Indien Spanje opnieuw gelijkspeelt en Polen in de andere groepswedstrijd Zweden niet weet te verslaan, zijn de manschappen van Enrique ook verzekerd van een plaats bij de laatste zestien.
Het elftal van Slowakije is op twee plaatsen gewijzigd ten opzichte van het team dat aantrad in de verloren wedstrijd tegen Zweden (0-1). Lukas Haraslin en Jakub Hromada mogen het vanaf de aftrap in Sevilla laten zien. Slowakije heeft aan een gelijkspel genoeg om in het toernooi te blijven.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
32 minuten geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
8 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
22 uur geleden