Spanje meldt eerste dode door coronavirus
MADRID (ANP/RTR/DPA) - Een man in de Spaanse regio Valencia is overleden aan het coronavirus. Het is de eerste dode in het land nadat het virus er was uitgebroken, zei een lokale gezondheidsfunctionaris dinsdag.
Tests toonden aan dat de man, die al op 13 februari overleed, slachtoffer is van het nieuwe coronavirus. Het betreft een 69-jarige man die leed aan een longontsteking. Hij zou eerder in Nepal zijn geweest, een buurland van China, waar het virus voor het eerst optrad.
Het aantal bevestigde besmettingsgevallen in Spanje ligt boven de 150. Zeven patiënten liggen op de intensive care. Recentelijk zijn er veel nieuwe gevallen in de regio Madrid opgedoken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - In Oekraïne is vrijdag een lokaal bestand ingegaan in de omgeving van de kerncentrale Zaporizja. Dat moet reparaties aan een hoogspanningslijn mogelijk maken, zodat een mogelijk nucleair ongeval kan worden voorkomen, meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat bemiddelde tussen de strijdende partijen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Kennedy Center heeft medewerkers opdracht gegeven de naam van president Donald Trump te verwijderen. Teksten in e-mails en andere documenten moeten meteen worden aangepast. Voor het weghalen van de naam van Trump op borden, de website en in brochures geldt een deadline van 12 juni. Dat schrijven Amerikaanse media als PBS en NBC News, die zich baseren op een interne memo.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
6 uur geleden