Spanje meldt eerste dode door coronavirus
MADRID (ANP/RTR/DPA) - Een man in de Spaanse regio Valencia is overleden aan het coronavirus. Het is de eerste dode in het land nadat het virus er was uitgebroken, zei een lokale gezondheidsfunctionaris dinsdag.
Tests toonden aan dat de man, die al op 13 februari overleed, slachtoffer is van het nieuwe coronavirus. Het betreft een 69-jarige man die leed aan een longontsteking. Hij zou eerder in Nepal zijn geweest, een buurland van China, waar het virus voor het eerst optrad.
Het aantal bevestigde besmettingsgevallen in Spanje ligt boven de 150. Zeven patiënten liggen op de intensive care. Recentelijk zijn er veel nieuwe gevallen in de regio Madrid opgedoken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft aangekondigd het waarschuwingsniveau in de Rode Zee voor de EU-marinemissie te verhogen na toegenomen dreiging van de Houthi's. De missie begon in 2024 om de scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van de Jemenitische groepering op schepen in de Rode Zee.
10 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA) - De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) heeft alarm geslagen over de verslechterende humanitaire situatie in Jemen. Daar zijn 22 miljoen mensen afhankelijk van humanitaire hulp, waarschuwde missiechef Abdusattor Esoev. Dat komt neer op ongeveer de helft van de bevolking van het arme land aan de Rode Zee.
36 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De winnaars van de Nobelprijzen kunnen dit jaar een hogere geldprijs verwachten. De Nobelstichting maakte bekend dat het prijzengeld is verhoogd naar 12 miljoen kroon, meer dan 1 miljoen euro.
1 uur geledenSOTSJI (ANP/DPA) - De stembureaus in de Russische stad Sotsji zijn vrijdag tijdens de Russische parlementsverkiezingen kort gesloten vanwege een dronewaarschuwing. Aanwezigen zijn hierom tijdelijk naar schuilplaatsen verplaatst, meldt burgemeester van Sotsji Andrej Prosjoenin.
1 uur geledenVISBY (ANP) - Duitse en Zweedse troepen oefenen hoe ze het cruciale Oostzee-eiland Gotland kunnen beschermen als Rusland het bedreigt. Het Zweedse Gotland geldt als de wachttoren van de Oostzee en onmisbare schakel tussen de Baltische landen en de rest van Europa.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn regering opdracht gegeven een plan te maken om de kritieke infrastructuur in Frankrijk beter te beschermen. Volgens hem is de dreiging van Russische hybride aanvallen de afgelopen weken sterk toegenomen.
1 uur geledenBANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.
2 uur geleden