
Spanje meldt één corona-dode in laatste etmaal
MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt dat in de laatste 24 uur één persoon waarbij het nieuwe coronavirus is vastgesteld, is overleden. Daarmee komt het totale Spaanse dodental op 27.118.
Het totale aantal mensen in Spanje bij wie besmetting met het longvirus is vastgesteld, nam in het afgelopen etmaal toe met 510. Bij elkaar zijn al zeker 236.769 Spanjaarden met corona besmet geraakt.
De Spaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat de data kunnen fluctueren omdat zij de aantallen doden en geïnfecteerden met terugwerkende kracht anders zijn gaan bijhouden. Zowel op maandag als op dinsdag stelde de Spaanse regering de statistieken naderhand bij.
In Spanje is woensdag een tiendaagse periode van nationale rouw ingegaan. Die begon met een minuut stilte om 12.00 en eindigt tien dagen later met een officiële ceremonie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (AFP/ANP) - De rechtszaken die in de nasleep van de Black Lives Matter-protesten zijn aangespannen tegen politiekorpsen in de Amerikaanse staten Kentucky en Minnesota worden stopgezet. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag bekend.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.
4 uur geledenJERUZALEM/CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen woensdag honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot de Gazastrook. Het gaat volgens de strijdkrachten om onder meer ladingen meel, babyvoeding en medische hulpgoederen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Belgische autoriteiten hebben het Europese Parlement om ontheffing gevraagd van de immuniteit van vijf Europarlementariërs vanwege een onderzoek naar corrupte praktijken rond de Chinese techgigant Huawei. Dat maakte de voorzitter van het EP, Roberta Metsola, bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres van de Verenigde Naties heeft de waarschuwingsschoten die Israëlische militairen losten bij een bezoek van diplomaten aan de Westelijke Jordaanoever "onacceptabel" genoemd. Volgens Guterres is het duidelijk dat er nooit op diplomaten mag worden gevuurd die hun werk doen.
7 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De hulpgoederen die deze week naar de Gazastrook zijn gebracht, zijn nog niet verdeeld. Een woordvoerder van de Verenigde Naties zegt dat dit komt doordat Israël de VN alleen toegang geeft via een onveilige route.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte voelt "brede steun" voor wat de NAVO-bondgenoten op de top volgende maand in Den Haag moeten bereiken. "En dat is aanzienlijk meer uitgeven aan defensie en aan alles wat met defensie te maken heeft", zei Rutte op een persconferentie na een ontmoeting met premier Dick Schoof. "Ik denk dat we er zullen komen."
7 uur geleden