Spanje maakt 2,2 miljard vrij in strijd tegen droogte
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse overheid heeft 2,19 miljard euro gereserveerd om de gevolgen van aanhoudende en verergerende droogte in het land te verlichten. Dat maakte minister van Duurzame Transitie Teresa Ribera donderdag bekend.
"Spanje is gewend aan periodes van droogte, maar door de klimaatverandering zijn ze veel frequenter en intenser geworden en we moeten ons voorbereiden", zei Ribera op een persconferentie.
Haar ministerie zal 1,4 miljard euro uitgeven aan onder meer nieuwe infrastructuur om meer water beschikbaar te maken. Daarnaast stelt het ministerie van Landbouw 784 miljoen euro ter beschikking om de landbouwproductie te ondersteunen en de lasten voor boeren door de droogte en de stijgende kosten te verlichten.
Het Zuid-Europese land kampt al langere tijd met ernstige droogte. Tot nu toe is er dit jaar zeer weinig neerslag gevallen. Eerder meldde de Spaanse weerdienst Aemet dat de afgelopen maand de warmste en droogste april was sinds het begin van de metingen in 1961. Voorlopig lijkt er nog geen verbetering te komen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
10 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.
13 uur geledenTEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
16 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.
16 uur geleden