Spanje levert als eerste moderne westerse tanks aan Oekraïne
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Spanje gaat als eerste land moderne westerse gevechtstanks aan Oekraïne leveren in de strijd tegen de Russische invasie. Volgens de Spaanse krant El Pais betreft het krachtige Duitse tanks van het type Leopard 2 A4, die Spanje in 1995 tweedehands kocht. Ze werden opgeslagen en moeten nog rijklaar worden gemaakt.
Het dagblad baseert zich op bronnen bij het ministerie van Defensie. De regering in Madrid zou ook de Oekraïense tankbemanningen willen opleiden. Oekraïne kreeg tot nu toe tanks van Sovjet-makelij, omdat Oekraïne als voormalige republiek van de Sovjet-Unie daar ervaring mee heeft.
Tegelijkertijd met de melding van de Spaanse levering zeggen de Russen dat ze tanks hebben vernietigd die door Oost-Europese landen aan Oekraïne zijn gegeven. Dat zou zijn gebeurd bij de jongste beschietingen zondagochtend op buitenwijken van de Oekraïense hoofdstad Kiev.
Volgens het Russische ministerie van Defensie zijn langeafstandsraketten met hoge precisie gebruikt om de Russische T-72-tanks te vernietigen, net als andere pantservoertuigen die in loodsen stonden. Maar Oekraïne ontkent. In de door vier raketten geraakte werkplaats van de spoorwegen, waar goederenwagons worden gerepareerd, waren geen tanks of andere militaire voertuigen, aldus de Oekraïense spoorwegmaatschappij.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/AFP/DPA) - Artsen Zonder Grenzen (AzG) heeft opdracht gekregen Libië te verlaten. Het Libische ministerie van Buitenlandse Zaken gaf de hulporganisatie daar tot 9 november de tijd voor, meldt AzG. "Er is geen reden gegeven om onze uitzetting te rechtvaardigen", aldus Steve Purbrick van de hulporganisatie in een verklaring.
6 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Orkaan Melissa heeft in Haïti aan zeker tien mensen het leven gekost, melden de autoriteiten in het land. De slachtoffers kwamen om in overstromingen. Ook wordt langzaam meer duidelijk over schade en slachtoffers in andere landen, vooral Cuba en Jamaica.
29 minuten geledenCHERSON (ANP) - Bij een Russische aanval op een kinderziekenhuis in de zuidelijke Oekraïense stad Cherson zijn zeker negen gewonden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Onder anderen drie medewerkers en vier kinderen zouden gewond zijn geraakt, aldus de Oekraïense ombudsman Dmytro Loebinets.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft deze week een Poseidon-torpedo getest. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die gewonde militairen bezocht in Moskou. Hij noemde de proef een groot succes. "De kracht van de Poseidon overtreft aanzienlijk de kracht van zelfs onze meest veelbelovende Sarmat intercontinentale raket."
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - Terwijl klimaatverandering steeds grotere kosten veroorzaakt, is het budget voor hulp aan ontwikkelingslanden om zich daartegen te wapenen gedaald. VN-milieuprogramma UNEP meldt dat in het jaarlijkse Adaptation Gap Report. Het rapport verschijnt in aanloop naar de klimaattop in Brazilië.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De grens tussen Litouwen en Belarus blijft zeker tot 30 november gesloten, heeft de regering van het land besloten. Aanleiding is het grote aantal smokkelballonnen en de recente schendingen van het luchtruim.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat niet toe dat het Rode Kruis hulp biedt aan gedetineerde Palestijnen die het land ziet als "onwettige strijders". Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. "Ik heb geen twijfel dat het bezoek van het Rode Kruis aan terroristen in gevangenissen serieuze schade kan toebrengen aan de nationale veiligheid. De veiligheid van de staat en onze burgers staat op de eerste plaats", zei Katz.
3 uur geleden